04.10.2019 | 16:14

Для нас найголовніше – щоб українці мали роботу, а роботодавці мали працівників, які відповідають їхнім потребам та інтересам, щоб громадяни бачили перспективність роботи в Україні й поверталися із заробітків у інших країнах. 

Про послуги та нові сервіси служби зайнятості в інтерв’ю для «Укрінформ» розповіла директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Нова, проактивна позиція служби зайнятості - це розкриття наших можливостей для роботодавців та тих, хто шукає роботу, а також просування офіційної зайнятості.

Служба зайнятості має стати більш динамічною та зручною. Серед завдань на перспективу -  розширення активних програм розвитку зайнятості та впровадження онлайн послуг.

«Ми спробували відповісти на запитання, яку долю ринку має державна служба зайнятості. Виявилось, що максимальна кількість вакансій і пропозицій роботи, якою оперує легальний ринок, належить саме державній службі зайнятості. Наш недолік лише в тому, що ми погано популяризували нашу установу та її роботу», – зазначила О. Макогон.

Крім того, великий потенціал ми бачимо у налагодженні дієвої співпраці між службою зайнятості та приватними агенціями і пошуковими порталами, оскільки взаємна конкуренція ні до чого не призводить.

На думку керівника служби зайнятості, збільшення кількості легально працюючих громадян – найкращий показник економічного зростання, а не формальне зниження рівня безробіття.

Постійний попит на робітничі професії дозволяє вже сьогодні знайти у базі даних служби зайнятості вакансії з достойним рівнем заробітної плати та  відповідними умовами праці. «Іноді я дивуюся. Наприклад, водій сучасних тракторів та агромашин з досвідом роботи може заробляти і 30, і 50 тисяч гривень, але про це ніхто не знає», – стверджує директор ДЦЗ.

Більше про актуальні послуги служби зайнятості, сучасний стан ринку праці, рівень безробіття та найбільш популярні професії для роботодавців шукайте в інтерв’ю.