05.09.2023 | 10:40

Черговий Саміт перших леді та джентльменів, який проходить в Україні третій рік поспіль, відбудеться 6 вересня 2023 року в Києві. Це міжнародна платформа взаємодії та єднання м’якої сили заради добробуту людей у світі, започаткована першою леді України. Цього року Саміт буде присвячений ментальному здоров'ю. 

Ти як? З цим запитанням перша леді Олена Зеленська звернулася до українців через Програму ментального здоров'я і закликала кожного дати самому собі чесну відповідь. І вона у тому, аби знайти, що тебе тримає, навіть коли сил триматися немає. Заради кого? Заради чого? Що є тими цінностями, на які спирається наша стійкість?! Та сама, якою зараз захоплюється весь світ. 

Саміт не обмежиться Україною, а буде присвячений добробуту людей у всьому світі, які постраждали або можуть постраждати від наслідків війни чи інших загроз. Наш світ сьогодні переживає багато випробувань – це відновлення після пандемії, війна в Україні, природні катаклізми (землетруси в Туреччині та Сирії) та стрімкі кліматичні зміни. Ці виклики загартовують нашу стійкість. Водночас такі кризові стани показали людству ще одну невидиму крихкість, яка потребує захисту – наше психічне здоров'я. Воно є невід'ємною частиною людського добробуту, тому розвиток людського капіталу в усьому світі можливий лише за умови належної уваги до цієї сфери.

До діалогу та обговорень запрошуються перші леді й джентльмени з усього світу, а також світові зірки, лідери думок, експерти та інші почесні гості, що переймаються темою ментального здоров’я. 

Темами для обговорення під час заходу стануть:

  • Сила і слабкість визнавати і обговорювати виклики у сфері ментального здоров’я відкрито, без стигматизації таких проблем.
  • Вплив війни на ментальне здоров'я.
  • Необхідність надання найвищого пріоритету проєктам у сфері популяризації підтримки ментального здоров’я: підвищення помітності проблеми у суспільстві, промоція грамотності у сфері ментального здоров’я, боротьба зі стигматизацією тощо.

Долучитися до трансляції можна тут  або в ефірі Національного телемарафону.

Довідково:

Саміт був започаткований першою леді України Оленою Зеленською у 2021 році. Він об’єднує перших леді та джентльменів світу з метою створення міжнародної діалогової платформи, яка сприятиме розв’язанню гуманітарних та екологічних проблем, а також реалізації спільних проєктів задля добробуту людей.

Місія саміту – посилювати вплив лідерів думок  у розв'язанні глобальних проблем людства.

У рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як?, яка здійснюється за ініціативи Олена Зеленська, міжнародними експертами Israel Trauma Coalition та громадською організацією Безбар'єрність у 2023 році проведено навчання з основ психологічної підтримки для працівників центрів зайнятості. Ці знання розвивають стресостійкість та допомагають  правильно реагувати на виклики воєнного часу, зокрема,  будувати плідну комунікацію з клієнтами, особливо з ветеранами та людьми, які перебували в зоні бойових дій, окупації чи в полоні.

За результатами навчання сертифіковано 48 фахівців (психологи та профорієнтатори). Шляхом застосування каскадного метода передачі знання підготовку пройшли більше як 5 тис. фахівців служби зайнятості, які безпосередньо працюють з клієнтами. Наступний етап - масштабування знань на клієнтів служби зайнятості - шукачів роботи та роботодавців.