30.09.2021 | 12:18

Що потрібно знати, щоб створити фермерське господарство, сімейне фермерське господарство? Які особливості технології вирощування різних культур? Яку обрати маркетингову стратегію для збуту сільськогосподарської продукції? Усі ці питання постають перед людиною, яка вирішила пов’язати своє життя з аграрним виробництвом. Адже сільське господарство є однією з головних галузей економіки нашої країни, яку в світі називають «житницею Європи».

Для розширення можливостей зайнятості населення в аграрному секторі, набуття необхідних знань та компетентностей в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ЦПТО ДСЗ) впроваджено навчальний онлайн-курс з основ сільського господарства для дорослих «Школа Фермерства 2.0».

«Школа Фермерства 2.0» – це освітній проект, який реалізується громадською організацією «Покоління «ЗЕД» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) за дорученням уряду Німеччини.

Протягом лютого-березня 2021 року в рамках проєкту викладачі та майстри виробничого навчання ЦПТО ДСЗ пройшли навчання за програмою «Тренінг для тренерів», отримали відповідні сертифікати тренерів та розробили понад 50 освітніх програм для курсів цільового призначення сільськогосподарського напряму: особливості вирощування овочів відкритого та закритого ґрунту, зерняткових та кісточкових культур, вирощування квітів та декоративних рослин, набуття знань з основ маркетингу, оподаткування власної справи та питань регулювання праці в сільському господарстві.

Наразі 864 безробітні пройшли навчання в ЦПТО ДСЗ за різною тематикою та працевлаштувалися.

У Херсонському центрі профтехосвіти безробітні на курсах цільового призначення за напрямом «Рослинництво» здобувають знання з біологічних особливостей основних сільськогосподарських культур, які вирощуються на Херсонщині, показників родючості ґрунту, критеріїв їх оцінки, технології хімічної меліорації солонцевих і зрошувальних ґрунтів, технології внесення мінеральних та органічних добрив, системи засобів захисту від шкідників та бур’янів. Ці знання допомагають слухачам ставати затребуваними спеціалістами в аграрному секторі та працевлаштуватися на провідних сільськогосподарських підприємствах. Так, за час впровадження освітнього проєкту «Школа фермерства 2.0» приватне підприємство «Органік Сістемс» (м. Гола Пристань) працевлаштувало 31 безробітного після професійного навчання в рамках проєкту.

Під час навчання в Рівненському ЦПТО ДСЗ за напрямом «Сучасні технології вирощування ягідних культур та аспекти органічного виробництва їх продукції» слухачі ознайомились із методами розмноження ягідних рослин, строками і технікою їх вирощування, засобами догляду, методами боротьби із шкідниками, технологічними прийомами органічного виробництва продукції із ягід.

Після навчання 29 безробітних працевлаштувалися на ТОВ «Хайберрі», який є провідним виробником екологічно чистих продуктів Волинської області.

Завдяки актуальній тематиці, професійним тренерам, можливості навчання в онлайн-форматі такі курси є популярними серед клієнтів служби зайнятості.