10.01.2020 | 12:34

Щоб досягти своєї мети, людина перебуває в постійному пошуку, а досягнувши її, стає самодостатньою та почувається повноцінною частиною соціуму. Але найважче реалізувати себе та досягти професійного успіху людям з інвалідністю.

Костянтин із села Червона Слобода звернувся до Черкаської районної філії обласного центру зайнятості. Чоловік звільнився з посади охоронця, ще раніше працював водієм автотранспортних засобів. Костянтин шукав роботу, але зрозумів, що без освіти зможе виконувати лише найпростіші некваліфіковані роботи, виконанню яких не перешкоджає стан здоров’я.

На одному з семінарів безробітний почув про можливість професійного навчання та ознайомився з переліком професій. Вибір був обмежений, про це  йшлося в Індивідуальній програмі реабілітації людини з інвалідністю.

Зробити правильний вибір допомогло профорієнтаційне тестування, адже чоловікові було важко зорієнтуватися, яка ж професія йому до душі. Вибір підтвердився замовленням роботодавця працівників на затребувану в регіоні професію. Пройшовши навчання та опанувавши професію «водій навантажувача», Костянтин відтепер працює за освітою на ТОВ  «Віджи Продакшн».

Директор районної філії Олександр Гриценко зазначає: «У випадку надання послуг шукачам роботи, які мають інвалідність, важлива не лише підтримка та мотивація, але й врахування особливостей їх фізичного стану».

Державна служба зайнятості вітає прагення всіх людей, які всупереч обставинам повертаються до сфери праці. Розширення кола послуг, орієнтованих на найбільш вразливих категорій працівників, є нашим пріоритетом.