24.10.2019 | 15:58

Учора форум «Живи та працюй в Україні» відбувся одночасно в двох містах України – Львові та Маріуполі.

23 жовтня Львівський міський центр зайнятості радше нагадував вулик, аніж державну установу. Для участі у профорієнтаційному форумі «Живи та працюй в Україні» сюди прибули викладачі та вихованці 25 навчальних закладів, аби розповісти учнівській молоді про освітні послуги, професії, що користуються попитом на локальному ринку праці, а головне – вразити потенційних абітурієнтів професійними вміннями та неабиякою майстерністю.

Натомість представники трьох кластерів і п’ятьох фірм і компаній запрошували відвідувачів у свої колективи, активно знайомлячи їх із умовами праці, сферою діяльності, привабливим соціальним пакетом та перевагами легального працевлаштування. А працівники ТзОВ «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» влаштували для старшокласників справжнісінький турнір на швидкість рухів, спритність та моторику і, звісно, найбільш кмітливим вручили подарунки.

У молоді, яка завітала на форум із різних куточків області, просто очі розбігалися: настільки цікавим, динамічним, пізнавальним, креативним було все, що відбувалося на десятьох локаціях. Хлопці та дівчата із захопленням брали участь у вікторині «Профес і Я», квестбатлі «Хочу-можу-треба», грі-конкурсі «Намалюй професію», розгадували «Ребус», проходили тестування на онлайн-платформах служби зайнятості. Інші з цікавістю спостерігали за спритними руками юних майстрів, котрі випікали оладки, складали у химерні фігурки серветки, виготовляли записнички та календарі, формували з тканини прикраси чи сувеніри, оздоблювали медові пряники, вимірювали тиск, розмальовували стіни, вкладали волосся у зачіску, робили манікюр або мейкап.

Водночас студенти Львівського вищого професійного училища побутового обслуговування презентували присутнім вишукані моделі шкільного одягу «Fashion pupils» і «Inspiranante», розроблені ними під гаслом «Безпека як тренд», а команди-учасниці інноваційного профорієнтаційного проєкту «ПрофіКемп» «OilCity» (м. Борислав) та «Unicorn» (м. Золочів) дивували глядачів запальними танцями, міні-сценками та репом.

У рамках заходу відбувся телеміст «Схід і Захід – разом» із Маріуполем. Тож учасники дійства мали змогу через величезний екран, встановлений у холі міського центру зайнятості, бачити своїх ровесників у залі та чути настанови донеччан.

«Рада вітати чисельну львівську аудиторію та аудиторію в Маріуполі із таким важливим заходом, – зазначила під час телемосту заступниця директора Львівського ОЦЗ Оксана Іванчук. – Я бажаю всім знайти свою мрію, зловити свого птаха щастя, опанувати найкращу у світі професію і отримувати за це достойну заробітну плату. А якщо вам не вдасться піднятися до вершин у професійній сфері кар’єрним ліфтом, то пам’ятайте, що ще є кар’єрні сходи».

Кульмінаційним моментом профорієнтаційного форуму «Живи та працюй в Україні» став вибуховий флешмоб. Відмінний настрій, світлі почуття та позитивні емоції переповнювали кожного, хто побував на форумі, адже хлопці та дівчата мали змогу роздивитися, «доторкнутися», «пощупати», «відчути на смак» сотні різних професій, аби серед них обрати одну-єдину, щоб жити та працювати в Україні.

Загалом широкомасштабний профорієнтаційний захід відвідали 2500 школярів, із них 500 пройшли тестування. Із мобільними додатками «Центр професійної орієнтації» та «Атлас професій майбутнього» ознайомилися 400 школярів, у грі-конкурсі «Ребус» взяли участь 400 дітей, стільки ж малювали свою професію, 100 хлопців і дівчат змагалися в інтерактивних профорієнтаційних іграх, п’ятеро старшокласників записали відеорезюме, а три команди: «Іміджмейкери», «Цвіт кульбаби» і «Клас» виборювали першість у квесті «Хочу-можу-треба».