05.09.2019 | 13:05

Днями фахівці Каховського міськрайонного центру зайнятості, що на Херсонщині, провели для школярів профорієнтаційну екскурсію підприємствами та організаціями міста.

Першим пунктом «маршруту» став Каховський міськрайонний центр зайнятості, де заступник директора Діана Соловйова-Зуєва ознайомила дітей з послугами, які надає служба зайнятості. Школярі дізналися, як шукати роботу, що таке електронний кабінет безробітного, як створити оригінальне резюме. Під час екскурсії учні спостерігали за практичною роботою фахівців сектору рекрутингу та кар’єрних радників на їхніх робочих місцях.

Далі школярі відвідали Управління головного Каховського магістрального каналу, де школярі дізналися про історію створення, основні напрямки діяльності підприємства, його професійну структуру, основний професійний склад робітників. Насамперед, це інженер-гідротехнік, інженер-проєктувальник, машиніст насосних установок, електромонтер з обслуговування електроустаткування електростанцій, електрогазозварник, водолаз.  Деякі з цих професій можливо отримати за направленням зайнятості, зокрема, на базі Одеського та Львівського центрів професійно – технічної освіти ДСЗ (наприклад, електрогазозварник, водолаз).

Наступний пункт призначення – ТОВ «Скадітекс», що співпрацює з провідними європейськими брендами, а вся продукція відправляється на експорт. Для французької компанії виготовляються «кенгурушки», для шведської – крісла-шезлонги для малюків, для німецької – авточохли. Хлопці та дівчата навіть спробували самостійно зробити викройки та поспілкувалися з працівниками.

А під час екскурсії на унікальне підприємстві ТОВ «Vandra Rugs ткацьке ательє», основним видом діяльності якого є виробництво килимів та килимових виробів, дізналися цікавий факт, що готові килимові вироби відправляють до Швеції, а партнери вже експортують їх до США, Фінляндії. Підприємство пишається замовленням від Королеви Данії!

Насамкінець учні побували в Каховському відділі ГУ Національної поліції в Херсонській області та в Державній пожежно-рятувальній частині ГУ державної служби з надзвичайних ситуацій у Херсонській області. Дітям показали систему захисту, яку використовують правоохоронці,  техніку та обладнання для ліквідації надзвичайних ситуацій.

Усі пункти призначення маршруту стали цікавими та пізнавальними для школярів. Профорієнтатори міськрайонного центру зайнятості впевнені, що подібні заходи, де наживо можна побачити специфіку роботи підприємства чи установи, допоможуть учням обрати професію.