«Усе починається з найменшого: запашний хліб – із зернини, ефективне підприємство – з ідеї, а успішна громада – із кожного з нас» – саме за таким принципом живе Володимир Опришко.
На Гадяччині Полтавської області знаходиться невелике село Сергіївка, яке водночас є центром Сергіївської територіальної громади. Це перша на Гадяччині громада, де вдалося запустити виробництво. Спочатку тут з'явилася пекарня, згодом сироварня, утворився кооператив із трьохсот учасників, які здають молоко, городину і садовину на переробку місцевому підприємцю Володимиру Опришку. Крім того, родина Опришків володіє кількома магазинами. А хліб і сир із Сергіївки ціниться і за межами Гадяччини, у сусідній Сумській області.
Володимир, який є засновником «Сергіївської пекарні» та «Сергіївської сироварні», розпочинав свій бізнес у столиці, але у 2010 році повернувся на малу батьківщину та відкрив продуктові магазини в найближчих селах.
Час ішов і бізнес треба було розвивати. Першою, над чим вирішив працювати Володимир, стала пекарня. Для облаштування нового цеху в селі Сергіївка чоловік у 2018 році звернувся за допомогою до Державної служби зайнятості, і в рамках реалізації проєкту «Рука допомоги», який реалізовувався Міністерством соцполітики за підтримки Світового банку, придбав нове обладнання та відкрив пекарню, створивши робочі місця для осіб із малозабезпечених сімей.
Сергіївський хліб випікається без усіляких домішок. Наразі на підприємстві печуть майже 40 видів хліба і постійно розширюють асортимент. У найкритичніші дні на початку військової агресії Сергіївська пекарня перейшла на два види хліба і впікала чотири тисячі хлібин за зміну. Була чи не єдиною, хто не зупиняв виробництво. Хліб возили навіть на окуповану Сумщину.
Та на цьому молодий підприємець не зупинився і відкрив сироварню, де виготовляє сири, згущене молоко, масло.
На його думку, навіть під час війни бізнес повинен працювати на благо людей та громади. Коли розпочалась дія програми «Власна справа», реалізацією якої також займається Державна служба зайнятості, Володимир разом з дружиною Іриною отримали мікрогранти на створення кондитерського цеху. В результаті – створено 7 робочих місць, на які було працевлаштовано безробітних після проходження попереднього професійного навчання, яке відбулося також за сприяння служби зайнятості.
Наразі підприємець працює над розширення асортименту продукції та ринку збуту. Розпочав виготовлення різноманітних напівфабрикатів, відкрив нові магазини. У планах Володимира – відкриття нового магазину в місті Зіньків, а це знову нові робочі місця і працевлаштування безробітних громадян.
За майже п’ять років підприємництва бізнес Володимира розрісся. Сільський магазин виріс до мережі торгових маркетів і трьох виробничих цехів: сироварного, пекарського та кондитерського. Якщо колись команда складалася із шести осіб, то зараз у системі пекарня-сироварня-кондитерська-магазини-доставка працює понад 30 людей.
Вирішуючи питання підбору кадрів Володимир завжди співпрацював зі службою зайнятості. За роки співпраці з Державною службою зайнятості до підприємця було працевлаштовано 35 безробітних, 8 людей пройшли навчання на робочому місці, за 6 працевлаштованих на нові робочі місця пекарів, кухарів, сироварів роботодавець отримав компенсацію єдиного соціального внеску за відповідними програмами.