16.10.2019 | 18:20

Підвищити імідж робітничих професій серед молоді та допомогти старшокласникам обрати улюблений і затребуваний фах – таку мету ставили  Луганський обласний центр зайнятості та Луганська обласна держадміністрація, які виступили організаторами масштабного презентаційного форуму «Живи і працюй в Україні».

Захід відбувся 16 жовтня в Льодовому палаці спорту Сєвєродонецька в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру в Україні, за фінансової підтримки ЄС, урядів Польщі та Японії.

Про це повідомили в Луганському обласному центрі зайнятості.

Працювати задля розбудови України побажав молоді під час відкриття заходу голова Луганської ОДА Віталій Комарницький, адже саме на молодь покладається багато надій щодо розвитку країни.

У свою чергу, директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський зауважив, що такий захід – це прекрасна нагода для молоді обрати для себе корисну професію та отримувати задоволення від роботи.

Серед запрошених – заступник начальника управління Державного центру зайнятості Олександр Калігаєв, який, зокрема, зазначив:  «Такі регіональні форуми ми проводимо для того, щоб мотивувати молодь здобувати освіту в професійно-технічних закладах регіону, популяризувати саме робітничі спеціальності, які наразі користуються неабияким попитом серед роботодавців».

Під час заходу близько півсотні навчальних закладів Луганщини презентували свої  послуги майбутнім абітурієнтам: проводили майстер-класи з приготування кондитерських виробів, пошиття одягу та сумок, перукарського мистецтва, а також демонстрували виробничі процеси  текстильної, хімічної, харчової  та сільськогосподарської галузей.

Олександр – студент Лисичанського гірничого технікуму. Під час заходу хлопець впевнено демонстрував ровесникам обладнання геодезиста та розповів, чому обрав для себе професію техніка-маркшейдера. Хлопець планує працювати на будівництві і каже, що на майбутньому місці роботи його вже чекають.

Запросили на форум і кілька десятків роботодавців, які мають потребу у фахівцях робітничих професій: водіях, кухарях, зоотехніках, перукарях, бджолярах, слюсарях, спеціалістах з рослинництва тощо.

Так, представниця Сєвєродонецького хлібокомбінату розповіла, що підприємству дуже потрібні технологи харчового виробництва. Зарплатня на підприємстві висока, вони готові взяти випускника навіть без досвіду роботи.

Після знайомства з професіями на школярів чекала інтелектуальна гра-квест, під час якої діти вигадували рекламні слогани, створювали бізнес-плани та працювали над бюджетом підприємства.