24.05.2018 | 16:39

Сьогодні, 24 травня, відбулася робоча зустріч в.о. Голови Державної служби зайнятості Валерія Ярошенка з представниками МОМ Майклом Ньюсоном, Алексією Скіавон та Анастасією Винниченко. Під час зустрічі були обговорені питання трудової міграції в Україні.

«Основною проблемою ринку праці є трудова міграція, яка спричинена, в  першу чергу, низьким рівнем оплати праці. Значний відтік молодої робочої сили за кордон зумовлений відсутністю професійної самореалізації. Тому, велика кількість населення змушена шукати більш стабільні джерела доходу за межами країни», – зазначив В. Ярошенко.

Міграційні потоки з України обумовлені напруженою соціально-економічною ситуацією та різницею в оплаті праці, яка наразі у сусідніх країнах є набагато вищою, ніж в Україні.

Державна служба зайнятості проводить широку компанію з профорієнтації та профконсультації. Ці заходи потрібні для того, щоб громадяни були обізнані, які вони мають можливості працевлаштування в Україні. Також, службою здійснюється впровадження сучасних інноваційних підходів при створенні нових робочих місць. Це насамперед відкриття консалтингових центрів для розвитку підприємництва, підготовка кадрів на замовлення роботодавців. Таким чином, служба зайнятості створює сприятливе середовище для розвитку середнього та малого бізнесу, що дасть можливість залишитися працездатному населенню в Україні, а не виїжджати за її межі.