15.12.2022 | 20:01

За участі заступниці Міністра економіки України Тетяни Бережної відбулася онлайн-зустріч з Правлінням систем служб зайнятості Європейського союзу (European Network of Public Employment Services).

Питання зайнятості українців, які виїхали з країни рятуючи своє життя, та їх інтеграція до ринків праці країн Європи є у пріоритеті наших іноземних колег.

Представники служб зайнятості країн Європейського союзу одностайно зазначають, що люди, які звертаються до місцевих центрів зайнятості з метою пошуку роботи, мають досить високу кваліфікацію. Їх знання та навички зазвичай вищі ніж ті, які зазначені у вакансіях, що пропонуються. Цей фактор та мовний бар’єр ускладнюють підбір підходящої роботи для українців. Що ж до організації отримання нових професійних навичок та вмінь, то наші співвітчизники сподіваються на найшвидше повернення в Україну. Водночас соціальні служби допомагають їм з освітою для дітей та житлом, організовують базові мовні курси. Адже, за статистикою, переважна більшість українських біженців - це жінки (40-45%) та діти (30-36%).

Сьогодні, виконуючи доручення Президента України, ми робимо все можливе аби спільними зусиллями наблизити Перемогу і наші українці змогли повернутися до мирного життя.