19.11.2021 | 17:46

Цього року своє професійне свято працівники сільського господарства відзначають 21 листопада. 

Внесок агросектору в розвиток нашої економіки важко переоцінити. Сільськогосподарські підприємства допомагають знайти роботу громадянам у сільській місцевості, а служба зайнятості, в свою чергу, підшуковує потрібних працівників та здійснює підготовку фахівців за потребою роботодавців. 

Протягом січня-жовтня 2021 року послуги Державної служби зайнятості отримували 140 тис. безробітних з числа колишніх працівників сільського господарства. Працевлаштовано за цей час 90 тис. колишніх працівників цієї сфери.

Повною мірою усвідомити значення сільського господарства для нашої держави дозволяє інформація з регіонів.

Для окремих обласних центрів зайнятості робота з аграріями є ключовим пріоритетом.

Так,  Луганській області впродовж багатьох років років триває плідна співпраця служби зайнятості з ПРАТ «Агротон». Тільки цього року 42 безробітних підвищили кваліфікацію за напрямом “Сезонне технічне обслуговування сільськогосподарських машин і тракторів, а також  оцінювання технічного стану колісних транспортних засобів” (навчання проводилось на базі Луганського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості) та отримали роботу на підприємстві. Всього за 10 місяців 2021 року за сприяння служби зайнятості на підприємство було працевлаштовано 230 громадян.

У Дубенському районі Рівненщини зі службою зайнятості вже тривалий час взаємодіє фермер Юрій Рачинський. Для будівництва виробничих приміщень йому потрібні були муляри. Безробітних, які перебувають на обліку за цією  спеціальністю не виявилось, тому служба зайнятості підготувала фахівців з числа безробітних.  У результаті 7 чоловіків знайшли нове робоче місце.

Якщо ви хочете почати роботу у сфері сільського господарства, то ви можете розраховувати на допомогу Державної служби зайнятості. 

У січні-жовтні 2021 року база даних державної служби зайнятості налічувала 109 тис. вакансій у сфері сільського господарства.