15.11.2019 | 11:58

WorldSkills Ukraine – це наймасштабніші змагання з робітничих професій, що проводяться для учнів, студентів та молодих працівників. Конкурс стартував у 2016 році і відтоді став невід’ємною частиною української системи освіти та молодіжного життя.

Регіональний відбірковий тур WorldSkills Ukraine-2019 триває в Маріуполі. На його відкриття завітав заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський.

У майстерності змагаються п'ятдесят сім молодих фахівців з різних міст Донеччини. Спортивний комплекс «Іллічівець», де проходить головна частина заходу, перетворився на майданчик для демонстрації умінь і навичок молоді в різноманітних професійних напрямках.

Свою майстерність на WorldSkills Ukraine-2019 демонструють слюсарі, машиністи крана, електромонтери, зварювальники, токарі та машиністи тепловоза. Для молодих кухарів змагання відбуваються на базі Маріупольського коледжу ДонНУЕТ імені Туган-Барановського.

Для кожного з напрямків змагань були підготовлені спеціальні робочі місця і перелік завдань. До складу журі регіонального відбору конкурсу професій WorldSkills Ukraine-2019 було залучено експертів і провідних фахівців різних галузей. Крім того, на школярів чекала цікава та насичена програма  – інтерактивні квести з оригінальними завданнями та подарунками.

На профорієнтаційній локації служби зайнятості директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко та фахівці центру інформували присутніх  про послуги, сучасні сервіси та форми роботи служби, демонстрували «Атлас професій з доповненою реальністю», новітню профорієнтаційну розробку – гру «Професійна Україна».

Учасники WorldSkills Ukraine-2019 відвідали віртуальну екскурсію металургійним комбінатом, за допомогою VR-окулярів спробували себе в ролі машиніста тепловозу, зварювальника, токаря.

Конкурсанти ж отримали чудовий шанс показати свої професійні здібності та навички майбутнім роботодавцям. WorldSkills Ukraine-2019  переконливо доводить, що в регіонах України є можливість отримати якісну професійну освіту під гарантоване працевлаштування.

У рамках конкурсу відбулася робоча зустріч учасників заходу із заступником міністра П. Коржевським під час якої разом із представниками професійно-технічних навчальних закладів та роботодавців металургійної галузі обговорили проблемні питання системи професійної освіти.

Сторони дійшли згоди  щодо необхідності зробити шкільний простір більш відкритим для роботодавців та професійної освіти.