11.10.2018 | 17:45

Напередодні Дня захисника України Одеська обласна служба зайнятості провела профорієнтаційний захід «Гартуємо волю та міць» для 800 дітей із різних куточків України, які в цей час оздоровлювалися в Українському дитячому центрі «Молода гвардія».

Про це повідомили в Одеському обласному центрі зайнятості.

Такий захід став можливим завдяки злагодженій співпраці між  Одеським обласним центром зайнятості та керівництвом УДЦ «Молода гвардія».

«Наше свято присвячене військовим професіям, і це не випадково, – 14 жовтня відзначається День захисника України. Спеціальності, про які ви сьогодні почуєте, будуть завжди актуальними, більше того, почесними та престижними», – наголосив директор Одеського обласного центру зайнятості Сергій Гаценко. 

У рамках заходу було проведено квест «Наряд вне очереди» – пригодницьку профорієнтаційну гру, присвячену справжнім чоловічим професіям.

Учнівська молодь ознайомилася з професіями Одеського прикордонного загону Держприкордонслужби України.

Представники Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області та Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України представили учасникам заходу майстер-класи з розгортання і дій наряду пожежної машини для гасіння пожежі, з алгоритму і тактики огляду місця події криміналістом, зі складання фоторобота, а  особливу зацікавленість викликали речі з «валізи» криміналіста. Студенти Одеського державного університету внутрішніх справ показали прийоми рукопашного бою та, у прямому сенсі, співали про свою професію.

Під час квесту вісім команд мали знайти  пункти призначення, розташовані на території дитячого центру, та виконати низку цікавих завдань, пов’язаних з різними професіями військової спрямованості (зібрати пазли, в яких зашифровано фрагменти прапорів Міжнародного зводу сигналів, у пункті «Рембаза» розгадати анаграми та кросворди, у пункті «Логіст»  на  карті прокласти маршрут з одного пункту в інший тощо).

За результатами квесту І місце здобула команда «Роду козацького діти», ІІ місце – команда «Гайдамаки», ІІІ місце – команда «Файна Молодь».