21.01.2016 | 14:06

Протягом 2015 року за сприяння служби зайнятості у Запоріжжі було працевлаштовано 216 учасників АТО, з них 93 людини отримали одноразову допомогу для відкриття власної справи, загалом 916 осіб цієї категорії отримали профорієнтаційні послуги, для отримання нової спеціальності 87 безробітних пройшли професійне навчання у навчальних закладах, зокрема у центрах профтехосвіти ДСЗ.

Про це повідомила заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко під час наради з представниками служб та низки підприємств з метою покращення працевлаштування демобілізованих військовослужбовців, що відбулась у Запорізькій облдержадміністрації за ініціативи Центру допомоги учасникам АТО.

«Варто зазначити що на працевлаштування впливає економічна ситуація країни, тож підприємства практично не надають високооплачувані вакансії. У такому випадку служба зайнятості пропонує послуги з професійної підготовки та перекваліфікації безробітних, сприяє у започаткуванні власної справи», – зазначила Т. Кошечко.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан поінформував про дію програми професійної підготовки для учасників АТО за державні кошти. Нею вже скористалися 182 демобілізованих, які здобувають затребувані на ринку професії, наприклад, водія, автослюсаря тощо. Посадовець повідомив, що на реалізацію програми у І кварталі цього року області вже виділено 164 тис. грн., тож зацікавлені військовослужбовці мають можливість безкоштовно пройти професійну підготовку.

Під час засідання начальник відділу обласного військового комісаріату Юрій Чабан повідомив, що військкомати області проводять активну роботу щодо залучення чоловіків на військову службу за контрактом, оскільки наступної хвилі мобілізації не буде. Із числа претендентів перевага надаватиметься учасникам АТО. За словами офіцера, зарплата рядового військовослужбовця з нового року становитиме від 7 тис. грн., а в разі участі в АТО передбачено додаткові виплати. Усі бажаючі з цього приводу можуть  звертатися в будь-який військкомат.

Щоб кількість працевлаштованих демобілізованих військовослужбовців збільшилась, присутні домовились про подальшу співпрацю.