28.10.2019 | 17:50

Стабільна робота і гідна заробітна плата – одна з умов адаптації учасників АТО в цивільному житті. Наша сьогоднішня історія про дівчину з Кіровоградщини, яка після війни зуміла повернутися в мирне життя, але професію собі обрала не цивільну, а військову.

Мешканка міста Новоукраїнка Тетяна після закінчення школи вступила до Олександрійського медичного коледжу за спеціальністю «сестра медична». Проте закінчити навчальний заклад їй не вдалося.

Аби утримувати свою сім'ю та виховувати маленького сина, Тетяні довелося працювати на різних тимчасових роботах. Це дівчину зовсім не влаштовувало. До рук  Тетяни  випадково потрапили агітаційні матеріали про військову службу за контрактом у Збройних силах України.  Дівчина звернулася до районного військового комісаріату, де їй запропонували службу за контрактом.

 «Спілкуючись з фахівцем районного комісаріату, я відразу побачила для себе позитивні сторони контрактної служби, це, звісно, наявність соціальних гарантій, гідна заробітна плата, а ще можливість здобуття вищої освіти у навчальних закладах Міністерства оборони України», – розповідає Тетяна.

У березні 2016 року дівчина підписала контракт на проходження військової служби. З перших днів служби дівчина зрозуміла, що в такий складний для країни час вона зробила правильний вибір. Тому після завершення  першого контракту Тетяна підписала наступний і впродовж трьох років боронила  територіальну цілісність країні на Сході.

Навесні 2019 року Тетяна була демобілізована із зони проведення АТО/ООС  та одразу вирішила знайти роботу. Розпочавши самостійні пошуки, вона зрозуміла, що знайти роботу самотужки не так просто. Демобілізована військовослужбовиця звернулася до спеціалістів Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Кар‘єрний радник одразу зрозумів, що думки про військову службу не тільки не полишають пані Тетяну, а вже стали важливою частиною її життя. Хоча Тетяна і робила спроби реалізуватися в цивільному житті, але все ж таки вирішила повернутися до військової служби – підписала черговий контракт.

Сьогодні 24-річна дівчина несе службу у військовій частині А2777 (1-й окре́мий Феодосійський батальйо́н морсько́ї піхоти, що дислокується в Миколаєві) та має звання «Старший матрос».

Тетяна задоволена, адже фахівці Новоукраїнської районної філії обласного центру зайнятості допомогли їй віднайти своє справжнє призначення і роботу до душі.