15.02.2018 | 16:38

У Рівному відбулася нарада керівного складу державної служби зайнятості під головуванням в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерія Ярошенка. Передумовою зібрання стало нагальне питання обговорення впровадження дуальної форми навчання на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ).

«Сьогодні на ринку праці України спостерігається великий дисбаланс робочої сили. У нас, на жаль, вища школа продукує тих спеціалістів, які не затребувані на ринку праці. Тому на обліку в центрах зайнятості великих міст стоїть до 87 % безробітних, які мають вищу освіту. В центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості перенавчається більше 40% людей з вищою освітою, адже роботодавці потребують фахівців робітничих професій».

Під час засідання йшлося про максимальне наближення змісту  навчання до умов виробництва. Це необхідно для того, щоб у роботодавця не виникало потреби додатково перенавчати нового спеціаліста, а була можливість отримати повністю підготовленого фахівця.

Своїм досвідом щодо впровадження дуальної форми навчання у підготовці робітничих кадрів поділились директори Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова та Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Лариса Сидорчук.

По завершенню засідання учасники наради відвідали навчальне відділення Рівненського ЦПТО ДСЗ з підготовки фахівців для готельно-ресторанного бізнесу. Також оглянули навчальні кабінети та майстерні, лабораторії, які обладнані сучасним устаткуванням.

Участь у нараді також взяли заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк, державний експерт директорату розвитку ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Наталія Василенко, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко, керівники структурних підрозділів Державної служби зайнятості (Центрального апарату), а також директори обласних служб зайнятості та директори ЦПТО ДСЗ відповідних регіонів.

 

Довідково: В структурі державної служби зайнятості функціонують 11 ЦПТО ДСЗ у: Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській та Херсонській областях.