28.11.2018 | 18:23

27 листопада в приміщенні КМДА відбувся Всеукраїнський з’їзд легкої промисловості, проведення якого ініціювала асоціація «Укрлегпром» за підтримки Кабінету Міністрів України та Київської міської державної адміністрації.

 Про це повідомили в Українській асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром».

Сьогодні легка промисловість – одна з базових стратегічних галузей національної економіки, яка демонструє відновлення виробництва, дає Україні 5% бюджетних надходжень та 2,6% експортного потенціалу.

На заході були присутні заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, в. о. заступника Голови Державної фіскальної служби Віктор Кривіцький, президент–голова правління Асоціації «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт, директори найбільших підприємств легкої промисловості України.

Учасники зустрічі обговорили виробничий потенціал сфери легкої промисловості  і, водночас, актуальні проблеми галузі. 

Валерій Ярошенко поінформував присутніх про стан ринку праці, зокрема проблему гострої нестачі кадрів на підприємствах легкої промисловості.

 «Цьогоріч державною службою зайнятості вже укомплектовано 11,7 тисяч вакансій для галузі легкої промисловості. Найбільший попит роботодавців сьогодні спостерігається на швачок, контролерів якості, закрійників.  Аби подолати хронічний дисбаланс попиту та пропозиції на ринку праці, державна служба зайнятості надає безробітним можливість пройти підготовку або перепідготовку на замовлення роботодавців у центрах професійно-технічної освіти, яких у нашій системі функціонує 11», – зазначив В. Ярошенко.

Окрім відвертої розмови бізнесу з владою, у програмі зустрічі відбувся показ колекції одягу від українських виробників, експозиція різноманітної продукції підприємств легкої промисловості, нетворкінг  виробники-замовники.

До слова, у рамках з’їду відбулася презентація найбільшої іграшки (12-ти метрової сороконіжки від ТМ «Тигрес», м. Луцьк) та найбільшого форменого кашкета (ТМ «Олтекс», м. Київ), які в подальшому будуть заявлені до Книги рекордів України.