06.03.2019 | 16:11

5 березня 2019 року тринадцять мешканців Миколаївської області, серед яких сільські вчителі, державні службовці, підприємці, журналісти, отримали від служби зайнятості ваучери на навчання. Загальна сума цих ваучерів становила майже 140 тисяч гривень.

Про це повідомили в Миколаївському обласному центрі зайнятості.

«Людина повинна навчатися протягом усього життя, – говорить військовий психолог  Лілія Вороніна,  яка нещодавно пройшла підвищення  кваліфікації за напрямом «Інженерія програмного забезпечення», отримавши ваучер від Миколаївської обласної служби зайнятості. – Якщо ми втратили бажання і навички освоювати нові знання, ми не зможемо нарівні конкурувати з прогресивною молоддю, або тими, хто постійно вчиться і поповнює свої знання».

Так само вважає й Ірина Воронцова, яка сьогодні отримала ваучер і планує підвищувати кваліфікацію за напрямом «Інженерія програмного забезпечення: веб-дизайн».

«Я працюю фахівцем із зв’язків з громадськістю на підприємстві «Зоря»–«Машпроект», тому оволодіння новими навичками в роботі з сайтами та сучасними методами просування інформації мені дуже потрібні. Через це я вирішила звернутися  до міського центру зайнятості і отримати ваучер на навчання саме за цією спеціальністю, тим паче, що навчання відбувається без відриву від виробництва і за гнучким графіком», – додала І. Воронцова.

На сьогодні перелік професій, за якими можна отримати ваучер на навчання та які користуються попитом на ринку праці, налічує 53 професії та спеціальності. Навчання здійснюється в 75 навчальних закладах Миколаївської області. Найчастіше за рахунок ваучера жителі Миколаївщини підвищують кваліфікацію за напрямами «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерна інженерія», «Менеджмент», «Психологія і фізична реабілітація», «Ерготерапія» тощо.

Ваучери претендентам на навчання вручили присутні на заході народний депутат України Олександр Жолобецький та  директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

«Ми оперативно реагуємо на запити ринку праці і, враховуючи актуальність та потребу, організовуємо навчання за професіями, які потрібні в нашому регіоні», – підкреслив Д. Оборонько.

Довідково:

Ваучер на навчання – документ, який дає змогу людям підвищити освітньо-кваліфікаційний рівень за своїм фахом, пройти перепідготовку за робітничими спеціальностями, отримати спеціалізацію, підвищити кваліфікацію в навчальних закладах чи в роботодавця. Отримати такий документ можна в міських та районних центрах зайнятості. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Станом на 1 березня 2019 року – це 19 210 грн.