25.01.2021 | 15:23

Які послуги служби зайнятості користувалися найбільш попитом у 2020 році?

Ситуація із зайнятістю: статистичні дані та факти.

Рівень безробіття населення у віці 15-70 років протягом 9 місяців 2020 року зріс з 8,1% до 9,3% робочої сили (за методологією Міжнародної організації праці). Рівень зайнятості скоротився в усіх регіонах та серед усіх вікових груп населення України. Це у свою чергу підвищило попит на послуги Державної служби зайнятості.

Послугами Державної служби зайнятості протягом 2020 року скористалися 2,2 млн громадян, які шукали роботу, з них, 1,2 млн осіб мали статус зареєстрованого безробітного. Допомогу по безробіттю отримували 1,1 млн осіб.

За сприяння служби зайнятості було працевлаштовано 606 тис. осіб, зокрема, 385 тис. - зареєстрованих безробітних.

Професійне навчання за сприяння Державної служби зайнятості проходили 93  тисячі безробітних, 48 тисяч з них навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру протягом року було залучено 100 тисяч осіб.  Це і благоустрій територій, і впорядкування місць поховань, супровід людей з інвалідністю, відбудова історичних пам’яток тощо.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, становила 169 тисяч осіб. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості протягом року – 829,7 тисяч одиниць. 

Протягом 2020 року службою зайнятості  вживалися заходи щодо пом’якшення наслідків карантинних обмежень та зростання рівня безробіття, зокрема, за допомогою активних програм зайнятості. 

Державна служба зайнятості звертає увагу на широкий перелік послуг для громадян і для роботодавців, адаптованих до потреб різних клієнтів.