29.10.2019 | 11:03

З 28 жовтня в Сумах триває семінар-навчання начальників відділів організації сприяння працевлаштуванню регіональних центрів зайнятості «Якість та результативність соціальних послуг державної служби зайнятості – вимога реформ».

Про результати діяльності державної служби зайнятості в 2019 році щодо надання послуг населенню розповіла директор Департаменту реалізації політики зайнятості ДЦЗ Любов Бершадська.

За її словами, уже відбулося навчання заступників директорів, технологів-організаторів. На черзі – навчання для начальників відділів організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ. Низка таких заходів  має дві мети: зменшити тривалість пошуку роботи для безробітного та збільшити відсоток зайнятого населення в Україні.

Ці завдання чітко визначені у Плані дій Уряду на наступні п’ять років. Віднині головний акцент у діяльності служби зайнятості робиться на якість надання соціальних послуг людині, яка з тих чи інших причин втратила роботу і звернулася до центру зайнятості по допомогу в пошуку місця на ринку праці. Тому, зрештою, кінцевий результат зусиль служби зайнятості – аби українці мали роботу, а роботодавці – працівників, які відповідали б їхнім потребам та інтересам, щоб громадяни бачили перспективність роботи в Україні й поверталися із заробітків в інших країнах.

Подекуди побутує думка, що державна установа не може надавати якісні послуги. Практика доводить протилежне: вона може їх надавати якісно, але за чіткими правилами, коли кожна зі сторін має як права, так і зобов'язання. Відтак перед спеціалістами значно підвищується шкала відповідальності, практикується конкретний алгоритм їх дій, активно впроваджується клієнтоорієнтований підхід, який дозволяє оперативно працевлаштовувати якомога більше наших громадян.

Сьогоднішній семінар-навчання фахівців із працевлаштування в Сумах – це, по суті, кардинальна переоцінка власних можливостей у бік надання якісних та оперативних послуг людині, яка потрапила в тимчасову скруту. Отже, служба таким чином стає більш динамічною та зручною, а отже, більш ефективною для її клієнтів.