10.05.2023 | 17:17

Станом на 10 травня 2023 року в базі даних Державної служби зайнятості зареєстровано 36 тис. вакансій. На «Єдиному порталі вакансій», створеному у вересні минулого року спільними зусиллями Міністерства економіки України, Державної служби зайнятості та провідних сайтів з пошуку роботи (work.ua, robota.ua, novarobota.ua, pidbir.com, grc.ua, ua.jooble.org), станом на сьогодні налічується 184 тис. вакансій. До речі, підписку на вакансії порталу можна здійснити через боти у Telegram  та Viber.

У професійому розрізі найбільше вакансій подається до служби зайнятості роботодавцями для працевлаштування:

 кваліфікованих робітників з інструментом – 22% всіх поданих вакансій  (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, пекар, слюсар-електрик);

 робітників з обслуговування устаткування та машин – 17% (водій, тракторист-машиніст с/г виробництва, токар, оператор заправних станцій, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана);

 професіоналів – 15% (вчитель, вихователь, фармацевт, інженер, лікар, психолог, інженер з охорони праці);

 працівників сфери торгівлі та послуг – 13% (продавець, кухар, охоронник, офіціант, соціальний робітник, перукар, молодша медична сестра). 

Топ-10 найбільш затребуваних робітничих професій за даними бази вакансій служби зайнятості є таким:

 1. водій (1 752 вакансії);

 2. швачка (1 548 вакансій);

 3. продавець продовольчих / непродовольчих товарів (1 169 вакансій);

 4. кухар (827 вакансій);

 5. електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (509 вакансій);

 6. електрогазозварник (346 вакансій);

 7. слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (333 вакансії);

 8. токар (301 вакансія);

 9. слюсар-сантехнік (298 вакансій);

 10. тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (296 вакансій).

Однією з основних проблем на ринку праці є професійно-кваліфікаційний дисбаланс та окремі відмінності між попитом та пропозицією робочої сили. На сьогодні найбільший попит у роботодавців спостерігається на кваліфікованих працівників робітничих професій. Водночас, серед зареєстрованих безробітних 43% мають вищу освіту,  а в окремих великих містах – до 60% і вище. При цьому, кількість безробітних з числа колишніх керівників, професіоналів та фахівців утричі перевищувала кількість відповідних вакансій.

Станом на 10 травня 2023 року середній  розмір заробітної плати у вакансіях, поданих до служби зайнятості, становив 11 тис. грн. Зокрема серед працівників сфери торгівлі та послуг – 12 тис. грн, кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств – 8 тис. грн, кваліфікованих робітників з інструментом – 11 тис. грн, робітників з обслуговування устаткування та машин – 12 тис. гривень.

При цьому, у базі даних Державної служби зайнятості є окремі пропозиції роботи з відносно високою заробітною платою, наприклад:

 • ливарник металів та сплавів – 70 тис. грн;

 • слюсар-інструментальник – 60 тис. грн;

 • коваль на молотах і пресах – 50 тис. грн;

 • слюсар-електрик з ремонту та обслуговування вантажопідіймальних кранів і машин – 50 тис. грн;

 • водій – 50 тис. грн;

 • машиніст бульдозера – 46 тис. грн;

 • кухар – 45 тис. грн;

 • тракторист – 43 тис. грн;

 • токар – 40 тис. грн.

Слід зазначити, що високий рівень оплати праці роботодавці пропонують  кваліфікованим працівникам з досвідом роботи за виконання складних завдань або за роботу в особливих умовах.