20.01.2016 | 10:43

«Сьогодні Державна служба зайнятості перебуває у процесі реформування. На її базі буде створено Національне агентство зайнятості. Модернізація служби спрямована на розширення наших повноважень та функцій, а також збільшення інструментарію та заходів стимулювання зайнятості для шукачів роботи, – зазначив С. Кравченко. – Зараз ми у процесі оптимізації, планується переведення значної частини роботи в режим он-лайн. Для того, щоб усі перетворення відбувались якісно та ефективно ми відкриті для міжнародних установ та експертів», – заявив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко під час зустрічі з радником ПРООН з питань демократичного управління Маркусом Брандом 18 січня 2016 року.

С. Кравченко зауважив, що служба зайнятості потребує вдосконалення внутрішньої системи управління. У зв’язку із цим необхідно провести детальний аналіз ділових процесів служби зайнятості. Тож він запропонував Програмі розвитку ООН розглянути можливість реалізації такого проекту, а також інших проектів у рамках реформування.

«Зараз діяльність ПРООН в Україні здійснюється в межах трьох основних програм: сприяння реформам та демократичному врядуванню; відновлення миру, врядування, соціальної та економічної інфраструктури та послуг на територіях, що постраждали внаслідок конфлікту; а також енергетика, екологія та сталий розвиток. Але соціальна сфера – пріоритетна у Програмі розвитку ООН. Щодо реформи, яка впроваджується у вашій сфері, – вона не є одновимірною, йдеться не лише про скорочення витрат чи спрощення процедур, а й про покращення послуг, які надаються, та збільшення результатів роботи. І дуже важливо, що ви ставите за мету захист соціальних гарантій та піклування про кожного громадянина», – зазначив  Маркус Бранд.

М. Бранд запевнив, що ПРООН має експертний потенціал, який варто залучити до роботи в Україні.

Під час заходу також йшлося про необхідність підвищення рівня довіри до служби зайнятості у суспільстві, запровадження нових проектів стосовно професійного навчання та перепідготовки безробітних, ефективнішого працевлаштування учасників АТО.

У результаті зустрічі сторони дійшли згоди, що співпраця між державною службою зайнятості та ПРООН у сфері впровадження реформ має бути довгостроковою. Спільна робота забезпечить створення нових проектів у боротьбі з безробіттям та сприятиме оперативному реагуванню у ситуації кризи на ринку праці.

У заході також взяли участь: менеджер проектів ПРООН Олена Іванова, начальник відділу моніторингу законодавства та нормативно-правового забезпечення ДСЗ Ольга Калєндер, начальник Управління посередництва та міжнародного співробітництва ДСЗ Віктор Горленко та начальник відділу з питань посередництва ДСЗ Анна Мірошниченко.