Життєвий шлях – це боротьба, що складається з випробувань, невдач і, звісно, перемог. Тільки вмотивовані та сильні духом люди здатні вистояти у вирі непередбачуваних обставин та досягти успіху. Особливо це зробити непросто, коли в країні триває війна. Саме у ветеранів, які повертаються у мирне життя, відбувається переоцінка цінностей. Після демобілізації бійцям складно адаптуватися в мирному житті не лише в психологічному плані, але й у різних соціальних аспектах. Не кожен із них має змогу повернутися на попереднє робоче місце чи взагалі не хоче займатися тим, що робив до війни. Цим героям треба допомогти знайти своє місце в житті, визначитися зі справою, яка приноситиме їм не тільки дохід, але й задоволення, зрештою, навчити заробляти гроші. Державна служба зайнятості як сервісна установа сучасного формату допомагає учасникам АТО професійно реалізуватись і надає ще й для цього матеріальну підтримку.

Однією з  форм стимулювання зайнятості є одноразова виплата допомоги по безробіттю для започаткування власної справи.

Ще в листопаді 2018 року по допомогу в пошуку роботи до Млинівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості звернувся демобілізований військовий, учасник бойових дій на сході України – Вадим Олійник. За освітою чоловік фаховий інженер-програміст. Увесь свій професійний досвід Вадим здобував у прикордонній військовій частині, якій віддав понад 15 років життя. Для відсічі агресії ворога та захисту держави довелося воювати і на Донбасі. Безумовно, війна загартовує характер і породжує бажання бути незалежним, стати самому собі господарем.

Ознайомившись зі спектром послуг, які пропонує служба зайнятості, Вадим зацікавився можливістю отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для започаткування власного бізнесу. До речі, бізнес-ідея у чоловіка вже визріла давно. Втілити її у життя допомогли фахівці Млинівської районної  філії ОЦЗ.

В. Олійник закінчив курси за напрямком «Провадження підприємницької діяльності», під час навчання освоїв основи обліку та оподаткування діяльності малого підприємництва, маркетингу, менеджменту та практичних вмінь щодо бізнес-планування. Чоловік написав бізнес-план на тему «Виготовлення паливних пелетів».

І вже в березні 2019 року Вадим Олійник зареєстрував юридичну особу – товариство з обмеженою відповідальністю «Біорес».

Звичайно, що етапи становлення та закріплення на ринку Млинівщини даються нелегко. Проте ексбійцю і юридично, і практично допомагає керівництво Млинівської об’єднаної територіальної громади та районна служба зайнятості, адже виробництво енергоефективних гранул є перспективним та затребуваним. Тим паче, що для цього є все необхідне: приміщення, встановлене обладнання, сировина та, головне, працьовиті руки.

У планах пана Вадима – налагодження ринків збуту та створення нових робочих місць, перевагу в працевлаштуванні на які матимуть бойові побратими. Під замовлення ТОВ «Біорес» та за сприяння фахівців служби зайнятості з травня 2019 року розпочалася професійна підготовка двох безробітних учасників АТО, які в майбутньому працюватимуть на підприємстві.

Фахівці Млинівської районної філії продовжують індивідуальний супровід Вадима Олійника після працевлаштування, надаючи інформаційно-консультаційну підтримку молодому бізнесмену.