Урядовий портал від 08.09.2023

В умовах продовження воєнних дій на території України служба зайнятості докладає зусиль для стабілізації ситуації на ринку праці. Це здійснюється, зокрема, шляхом реалізації низки урядових ініціатив, направлених на підтримку безробітних та роботодавців, а також шляхом надання вже традиційних послуг – з працевлаштування, професійного навчання, надання ваучера, організації громадських та суспільно корисних робіт тощо.

Протягом січня-серпня 2023 року:

  • послугами Державної служби зайнятості скористалися понад 523 тисячі громадян, з них 395 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного;
  • допомогу по безробіттю отримували 255 тисяч осіб;
  • нове робоче місце за сприяння служби знайшли 145,5 тисячі українців, з них 103,5 тисячі – зареєстрованих безробітних.

Незмінною залишається тенденція високого попиту у роботодавців на кваліфікованих робітників з інструментом та працівників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин. Роботодавці шукають досвідчених трактористів, водіїв, електриків, токарів, продавців, кухарів, пекарів, швачок, слюсарів, електрогазозварників.

  • професійне навчання за сприяння служби зайнятості проходили понад 20 тисяч безробітних, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – 11,5 тисячі слухачів.

Найчастіше навчання проводилось за професіями продавець, кухар, швачка, адміністратор, бухгалтер, касир, перукар, водій, електрогазозварник, тракторист. Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.

  • ваучер на навчання для підвищення своєї конкурентоздатності на ринку праці отримали понад 12 тисяч громадян. Наразі подати заявку на отримання ваучера можна онлайн на сайті служби зайнятості.

Найбільше ваучерів з початку року було видано за професіями: кухар, водій автотранспортних засобів, електрогазозварник, охоронник, тракторист-машиніст, кондитер, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, швачка, водій навантажувача та спеціальностями: медсестринство, психологія, соціальна робота.

  • у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь понад 16,7 тис. осіб;
  • було видано 44,5 тисячі направлень для участі безробітних у суспільно корисних роботах у 19 регіонах України;
  • близько 4 тисяч українців отримали мікрогранти в розмірі від 50 до 250 тис. грн. на створення або розвиток вже діючого бізнесу в рамках програми «Власна справа»;
  • понад 61 тисяча роботодавців співпрацювали зі службою зайнятості та надали інформацію про 228 тисяч вакансій. А на “Єдиному порталі вакансій”,
  • який було створено спільними зусиллями служби зайнятості та провідних українських сайтів з пошуку роботи (Work.uarobota.uanovarobota.uaPidBirgrc.uaJooble), щодня розміщується близько 230 тисяч вакансій. Інформація на порталі оновлюється онлайн.

Тож не зважаючи на складний період воєнного часу, служба зайнятості працює задля наближення перемоги.

Докладніше про ситуацію на ринку праці та діяльність Державної служби зайнятості на офіційному сайті

 

.