Бізнес Цензор від 18.07.2023

 

Середній розмір заробітної плати у вакансіях, що подаються роботодавцями до Державної служби зайнятості, становить 11 тисяч гривень.

При цьому середня зарплата у поданих до державної служби вакансіях майже однакова як для фахівців, так і для керівників, повідомили у Держслужбі.

Зокрема для керівників та менеджерів державна служба може запропонувати вакансії із середньою зарплатою 12 тис. гривень, для професіоналів – 12 тис. гривень, робітників з обслуговування устаткування та машин – 12 тис. гривень, працівників сфери торгівлі та послуг – 11 тис. гривень, кваліфікованих робітників з інструментом – 11 тис. гривень.

"При цьому в базі даних служби зайнятості є окремі пропозиції роботи з відносно високою заробітною платою, наприклад: фахівець з розроблення комп'ютерних програм – 110 тис. грн., інженер-програміст – 90 тис. грн., ливарник металів та сплавів – 70 тис. грн., слюсар-інструментальник – 60 тис. грн., водій – 60 тис. грн., агроном – 52 тис. грн", – зазначається у повідомленні.

У регіональному розрізі найбільша кількість вакансій зареєстрована у м. Київ, Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Київській областях.

У професійному розрізі найбільше вакансій роботодавцями подано для працевлаштування:

  • кваліфікованих робітників з інструментом – 21% всіх поданих вакансій (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, пекар, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування);
  • робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 16% (водій, тракторист, токар, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, кранівник);
  • працівників сфери торгівлі та послуг – 15% (продавець, кухар, охоронник, офіціант, соціальний робітник, бармен, перукар, молодша медична сестра, поліцейський).

Як повідомлялося, попри війну, кількість офіційно зареєстрованих в Україні безробітних знаходиться на історичному мінімумі. Це обумовлено жорсткішими умовами для виплати допомоги через втрату роботи – зараз такі виплати здійснюються лише 90 днів, а чоловіки мають перед реєстрацією по безробіттю принести документи з воєнкомату.