Героїня нашої статті, жителька м.Кам’янець-Подільський Шевчук Ольга Миколаївна, на останньому місці роботи працювала на посаді електромонтажник-схемник. Колеги по роботі знають її як відповідального, кваліфікованого працівника, відзначають її гарні особисті якості, адже привітність, чуйність, доброзичливість Ольги Шевчук відчували всі хто з нею працював. Сталося так, що в квітні 2011 року, з певних причин, Ольга Миколаївна втратила роботу.

Зпочатку спробувала здійснити пошук роботи власними силами. Але самостійний пошук роботи позитивного результату не дав – взнаки давалася отримана в 1999 році друга група інвалідності. Нажаль реалії сьогодення невтішні, адже багато хто з роботодавців, почувши про інвалідність працівника, не бажають в подальшому з ним співпрацювати.

«Через проблеми зі здоров’ям, - ділиться пані Ольга – мені було важко підшукати роботу. Вирішила звернутися за допомогою до Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості.»

Звернувшись, в квітні 2011 року до центру зайнятості, Ольга Шевчук отримала інформацію про актуальні вакансії, взяла участь в інформаційному семінарі з загальних питань зайнятості та стану ринку праці, семінарі з техніки пошуку роботи, опрацьовувала всі можливі джерела інформації про вільні робочі місця, брала участь в міні ярмарках вакансій, спілкувалась з роботодавцями. А крім того, як зазначила сама пані Ольга, послуги їй надавав кваліфікований, відповідальний, тактовний спеціаліст центру зайнятості, який  не байдуже відносився до виконання своїх обов’язків.

Саме в цей час в Кам’янець-Подільському міському центрі зайнятості розпочалася апробація Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості людей з інвалідністю в Україні, яка була розроблена в рамках Проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості». Робота центру зайнятості відповідно до зазначеної Моделі передбачає індивідуальний підхід до кожної особи з інвалідністю, яка звертається з метою пошуку роботи, а також тісну співпрацю усіх інституцій, що мають певне відношення до проблем працевлаштування людей з інвалідністю.

Результатом такої співпраці стало працевлаштування Ольги Шевчук за професією «електромонтажник-схемник» на ТОВ «Преттль-Кабель Україна».

Сьогодні колеги по роботі з найкращої сторони відзначають особисті та професійні якості Ольги Шевчук, яка із задоволенням виконує свої посадові обов’язки. «Робота за професією, легальна праця, легальна заробітна плата – це саме те, що потрібно кожній людині для упевненості у завтрашньому дні та професійному рості – каже пані Ольга, а допомогу в цьому можуть надати в центрі зайнятості!».

 

Автор: Кобля Л.Й.,

Заступник начальника відділу

організації працевлаштування населення

Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості