В період з 25 по 28 березня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Київське регіональне вище професійне училище будівництва» проведено професійний іспит кандидатів, відібраних відповідно до вимог міждержавної Угоди про тимчасове працевлаштування українських громадян в Державі Ізраїль, за участю представників Держави Ізраїль, некомерційної організації Громадська організація «Велика ідея» та Державної служби зайнятості (Центрального апарату).

Довідково:

  • загальна кількість осіб, зареєстрованих для участі у відборі – 1137;
  • допущено осіб до участі у тестуванні (професійному іспиті) – 1047;
  • відмовились від подальшої участі в програмі – 133;
  • запрошено осіб до участі у тестуванні (організацію інформування

щодо проведення тестування забезпечувала некомерційна організація) – 889;

  • прибуло осіб для участі в тестуванні – 499;

Іспит на професійну майстерність успішно склали 351 кандидат:

арматурник -      87 із 109;

опалубник -        82 із 90;

штукатур -          83 із 121;

плиточник -        99 із 179

 

Відповідно до частини восьмої та дев’ятої статті 7 Протоколу, наступним етапом відбору заявників є проведення ізраїльськими партнерами випадкового комп’ютерного відбору потенційних працівників, так званої «лотереї», оскільки не залежно від кількості працівників та кількості відібраних заявників, максимальна чисельність українських працівників, відібраних ізраїльською стороною, не повинна перевищувати 75 % загальної кількості осіб, які здали професійний іспит.

Також, «лотерея» використовується ізраїльською стороною як метод, який унеможливлює втручання в процес відбору кандидатів на працевлаштування осіб, які надають посередницькі послуги з працевлаштування за кордоном.

За результатами лотереї відібрано 303 кандидати.

Відповідно до частини дванадцятої статті 7 Протоколу, наступним етапом відбору є проходження відібраними кандидатами медичного огляду в медичному закладі Американський медичний центр, що відібраний ізраїльською стороною для проходження медичного огляду кандидатів на працевлаштування з філіями в містах Київ, Львів та Одеса. Медичний огляд проходять в період з 04 по 11 квітня 2019 року.