Публікація у виданні "Юридична газета" від 16 01.2021 року

 

Коронакриза стала серйозним випробуванням для ринку праці. В Україні, як і у світі, упродовж минулого року відбулося суттєве зменшення кількості вакансій з одночасним зростанням рівня безробіття. Але, незважаючи на обмежувальні заходи, фахівці служби зайнятості продовжували пошук роботи для безробітних та підбирали персонал для роботодавців.

Читайте також: "5 нюансів дистанційної роботи".

Про це повідомляє прес-служба ДСЗ.

Упродовж 2020 року 606 тисяч українців були працевлаштовані за сприяння державної служби зайнятості. За видами економічної діяльності найбільше громадян знайшли роботу в сільському господарстві (28%), переробній промисловості (16%) та у сфері торгівлі (15%).

Професійне навчання за направленням служби проходили 93 тисячі безробітних, 48 тисяч з них навчалися в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру протягом року було залучено 100 тисяч осіб. Це і благоустрій територій, і впорядкування місць поховань, супровід людей з інвалідністю, відбудова історичних пам’яток тощо.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, становила 169 тисяч осіб. На веб-сайті державної служби зайнятості створено 351 тис. електронних кабінетів роботодавців, завдяки яким значно прискорюється процес пошуку кандидатів на посаду, а також  існує можливість подачі звітності до центрів зайнятості.

Станом на 1 січня 2021 року кількість вакансій, поданих до держслужби зайнятості, становила 43 тисячі одиниць. Найбільше пропозицій роботи налічується на підприємствах переробної промисловості – 18%, оптової та роздрібної торгівлі - 14%,  транспорті – 11%.

Кого на початку січня 2021 року шукають роботодавці?

У професійному розрізі найбільше пропозицій з працевлаштування подано для:

- 22% - кваліфіковані працівники з інструментом (швачка, електромонтер, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, муляр, маляр, монтер колії);

- 15% - робітники з обслуговування, експлуатації устаткування машин (водій тролейбуса, трамвая, оператор заправних станцій, тракторист);

- 15% - професіоналів (провізор, спеціаліст держслужби, учитель, вихователь)

- 12% - працівники сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронник, поліцейський)

Середня заробітна плата у вакансіях, поданих до служби зайнятості роботодавцями, становить 7 592 грн. Однак є пропозиції роботи зі значно вищим рівнем оплати праці (авіаційний транспорт, ІТ, фінансова та страхова діяльність, сфера телекомунікацій).

Суттєвим залишається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили: станом на 1 січня 2021 року на одне робоче місце претендує 11 безробітних громадян. Найбільш відчутним такий дисбаланс є у сфері сільського господарства: на одну пропозицію роботи претендує 41 особа.

Нагадаємо, завдяки отриманій допомозі роботодавцям вдалося зберегти понад 500 тисяч робочих місць.