Однією з форм здобуття освіти є дистанційна форма здобуття освіти.

Дистанційна форма здобуття освіти - це індивідуалізований процес здобуття освіти, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Основні засади організації та запровадження дистанційного навчання закладами освіти визначено  Положенням про дистанційне навчання, затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 № 466, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.04.2013 за № 703/23235.

З метою підвищення якості освітніх послуг, формування мотивації дорослого населення до професійного навчання та отримання робітничих професій центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості активно впроваджуються елементи технології дистанційного навчання в організацію профнавчання безробітних та здійснюється розробка дистанційних курсів.  За  січень-червень 2021 року 14,2 тис. осіб з числа зареєстрованих безробітних проходили професійне навчання із застосуванням дистанційних технологій.