Caption

Хто працює, той живе повноцінним життям! Важко з цим не погодитися. Особливо ж робота потрібна особам з інвалідністю, аби не почуватися покинутими та самотніми. Ось, для прикладу, одна  історія.

25-річний Ігор Беркут, який з дитинства має інвалідність, декілька місяців тому залишився без роботи. Склавши руки, не сидів. І в березні 2011 звернувся за послугами до Лубенського міськрайонного центру зайнятості, де саме в цей час почалася апробація Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю. Останню було розроблено в рамках Проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості». Ключовою ідеєю Моделі є забезпечення індивідуального підходу до працевлаштування кожної людини з інвалідністю.  

Герой статті економіст Ігор Беркут декілька років успішно пропрацював оцінювачем та інженером-програмістом в Лубенському міжрайонному бюро технічної інвентаризації. Так склалося, що втратив роботу.

Бажання змінити вид діяльності з’явилося задовго до звільнення з Лубенського міжрайонного бюро технічної інвентаризації, але необхідно було вирішити, чим займатися у майбутньому.

“Безробіття – це тимчасово”, – одразу ж для себе вирішив пан Ігор. – Це лише прикрий епізод у моєму житті”. І на сімейній раді розповів про свою заповітну мрію батькам – мати власний бізнес. Родина сприйняла його рішення серйозно, підтримала діловими порадами.

Закріпити своє бажання та повірити у власні сили Ігорю допомогли у центрі зайнятості. З огляду на високі професійні характеристики пана Ігоря та його велике бажання професійно реалізуватися та займатися престижним видом діяльності, спеціалісти центру зайнятості надали інформаційні та консультаційні послуги, які орієнтують особу на започаткування власної справи. Пройшовши, за направленням служби зайнятості, підвищення кваліфікації з основ підприємницької діяльності, Ігор склав та успішно захистив власний бізнес-план.

Майбутній підприємець проаналізував ринок в м. Лубни і Лубенському районі і дійшов висновку, що попит населення на послуги з оцінки нерухомості і експертної грошової оцінки земельних ділянок не забезпечується там на достатньому рівні. Настав час переходити від вирішення питання вибору діяльності до безпосередньої реалізації наміру. Для роботи підприємства було підібрано офісне приміщення в центральній частині міста, придбано необхідні меблі та комп’ютерну техніку для роботи.

Так, діяльність пана Ігоря полягає у наданні послуг в м. Лубни та Лубенському  районі як фізичним особам, так і іншим підприємницьким структурам під час здійснення операцій з нерухомим майном. Сьогодні Ігор Беркут успішно працює, залишився в минулому досить непрестижний статус безробітного, який змінився на  шановане звання роботодавця. Новоспечений підприємець ділиться своїми поглядами на безробіття: “Втрата роботи сьогодні не є чимось винятковим. І не потрібно впадати у відчай, саме у цій ситуації я зміг розкрити свої індивідуальні здібності. Це посприяло не тільки моєму становленню як підприємця, а й як людини, яка користується авторитетом в суспільстві та ще більше у власній родині”.

А головне, що людина досягла своєї мети, відчула себе потрібною для суспільства та має можливість своєю працею приносити користь рідному місту та землякам.

 

Автор: Олена Безрук, головний спеціаліст відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості