Гайсинський  районний центр зайнятості Вінницької області у березні 2011 року приєднався до пілотних центрів зайнятості України, в яких проходить апробація Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості людей з інвалідністю.

Апробація Моделі здійснюється в рамках спільного Проекту Програми розвитку ООН (ПРООН), Міжнародної організації праці (МОП) та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».

Сам проект Моделі має на меті підвищення суспільної ролі осіб з інвалідністю, як повноправних учасників соціального та економічного життя та передбачає індивідуальний підхід до кожної конкретної людини, покращення взаємодії соціальних служб у процесі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю.

Для того, щоб допомогти кожній людині з інвалідністю знайти своє місце у суспільстві та реалізувати себе у професійній сфері, спеціалісти центру зайнятості організовують проведення  засідань круглих столів, «дні інформації», «дні відкритих дверей», ярмарки вакансій. Проблеми щодо працевлаштування людей з інвалідністю розглядаються на засіданнях координаційного комітету сприяння зайнятості населення, на спільних семінарах - нарадах з усіма зацікавленими сторонами. Саме така схема роботи дозволила працівникам Гайсинського  районного центру зайнятості протягом 6 місяців поточного року працевлаштувати 17 осіб з інвалідністю.

Одним з тих, кому фахівці центру допомогли знайти роботу, є Валентин Валентинович Уманець. Його трудовий шлях був складний та тернистий. Працював на різних роботах: підсобним робітником, санітаром, вантажником на будівництві, ніякої роботи не цурався, щоб прогодувати сім’ю. Важка фізична праця призвела до інвалідності. «Що далі? Як жити?» - такі  думки не покидали чоловіка, який мав раніше міцне здоров’я,  а сьогодні, в свої 44 роки -  не здатний підняти навіть 20 кг. Відчай не покидав…

Під час проходження чергового медичного обстеження в приміщенні районної МСЕК, Валентин Валентинович звернув увагу на інформацію Гайсинського районного центру зайнятості щодо послуг, які надає особам з інвалідністю державна служба  зайнятості, і одразу вирішив звернутись за допомогою. Вже перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, старанно відвідував семінари, прислухався до інформації, яку надавали фахівці центру, тому що головним для нього було - знайти роботу.

Сьогодні Валентин працює охоронцем у ТОВ «Гайсинський завод продтоварів» на додатковому робочому місці, створеному за рахунок надання дотації роботодавцю. До його обов’язків входить охорона стаціонарного об’єкту, здійснення візуального контролю з використанням спеціального обладнання. Керівництво підприємства роботою нового працівника задоволене. Мети досягнуто.

«Хто шукає – той завжди знаходить» - переконаний  Валентин Валентинович, основне правило якого -  не дати себе зламати  обставинам, завжди вірити в себе, свої сили та жити повноцінним життям. 

 

Автор: Н.П.Франтовська, головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг з працевлаштування Гайсинського районного центру зайнятості Вінницької області