Інформація для кандидатів, які мають намір тимчасово працевлаштуватися в Державі Ізраїль відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль, та Імплементаційного протоколу А (будівельна галузь) між Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль.

Відповідно до інформації, яка надана ізраїльською стороною, станом на 09.07.2020, «процедура прийому трудових мігрантів в Ізраїлі в умовах пандемії і обмежень була узгоджена між урядом Держави Ізраїль і роботодавцями.

Відповідно до цієї процедури трудящий-мігрант зобов’язаний після його прибуття до Держави Ізраїль залишатися протягом двох тижнів на карантині.

Роботодавець забеспечує працівника, на карантинний період, умовами проживання: квартира/готель, харчуванням, мобільним телефоном і Wi-Fi.

В період карантину працівник не отримує зарплату.

Міністерство охорони здоров’я Держави Ізраїль продовжило термін дії медичних довідок до півроку (замість 3 місяців), для зареєстрованих кандидатів на працевлаштування в Державі Ізраїль, які проходили медичний огляд в лютому і березні 2020 року. Термін дії довідки про відсутність судимості буде також буде продовжено до півроку.

Що стосується рейсів до Держави Ізраїль, то можливі як регулярні, так і чартерні рейси.

У разі, якщо буде істотна різниця між ціною на квитки, роботодавець може покрити різницю між звичайною ціною поточного сезону і вартістю квитка чартерного рейсу.

Відповідно до чинних обмежень, які діють в Ізраїлі, в цілому до 500 робітників -мігрантів (для всіх секторів) можуть в’їжджати до Ізраїлю один раз в два тижні. Тому розклад рейсів буде узгоджено і з урахуванням цього фактору. На даний момент однією з найбільш ймовірних можливостей є планування чартерного рейсу на 189 працівників.

Паралельно кандидати, які здали професійні іспити і лотерею, але не пройшли медичний огляд через спалах пандемії, будуть запрошені для проходження медичного огляду.

Кандидати, що пройшли професійні іспити і не пройшли лотерею, будуть розглянуті пізніше після отримання результатів медичного огляду попередньої групи, після чого буде проведена додаткова лотерея, і ті, хто її здасть, будуть викликані на медичний огляд.