Олександр  Садовець - юрист за освітою, близько 10 років пропрацював оперуповноваженим в органах внутрішніх справ. На важкій та небезпечній роботі втратив здоров’я й отримав інвалідність, проте не сидів склавши руки, продовжував працювати столяром, водієм автомобіля, який власноруч і ремонтував. Та життя склалося так, що для пошуку нової роботи довелося звернутись у Рівненський міський центр зайнятості.

Поки спеціалісти центру зайнятості підбирали підходящу роботу, Олександр Ілліч сам також продовжував пошуки. Почувши на семінарі з техніки пошуку роботи про Інтернет-портал державної служби зайнятості «Труд» www.trud.gov.ua, почав щоденно переглядати вакансії. І ось удача -  вакансія слюсаря-ремонтника з ремонту інвалідних візків, яку пропонувало Підприємство об’єднання громадян «АВМіК» Рівненського міського товариства інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату. Такий варіант зацікавив Олександра Ілліча. Адже на цьому підприємстві, окрім вкрай необхідної роботи, він знову отримає змогу надавати допомогу тим, хто потрапив у біду.

Директор новоствореного підприємства «АВМіК» Володимир Дехтярук звернувся у Рівненський міський центр зайнятості за допомогою у пошуку працівників, які зможуть ремонтувати інвалідні візки, оскільки саме отримали замовлення від Національного параолімпійського комітету України на виконання ремонту техніки. На зустрічі безробітного і роботодавця, влаштованій спеціалістами центру зайнятості, кандидатуру Олександра Ілліча як потенційного працівника підприємства «АВМіК»  було погоджено. Проте деяких знань та навичок, необхідних саме для роботи з інвалідними візками, у претендента на робоче місце не вистачало. І тоді було прийнято спільне рішення про організацію для безробітного професійного навчання за індивідуальною формою.

Навчання пана Садовця відбувалось на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, який має відповідні ліцензії на здійснення освітньої діяльності, сучасні майстерні та залучає до роботи з  безробітними досвідчених викладачів і майстрів. Роботодавець теж брав активну участь в організації і проведенні навчання свого майбутнього працівника: вносив корективи у навчальний план та програму підготовки, запропонував кандидатуру інструктора виробничого навчання, надавав необхідну для навчання техніку. Також, за проханням роботодавця, частину виробничої практики Олександр Ілліч проходив у Києві, на одному з вітчизняних підприємств, де виготовляють інвалідні візки, – Державній акціонерній холдинговій компанії «Артем».

Завдяки спільним зусиллям спеціалістів, які працюють на різних ланках роботи в Рівненській обласній службі зайнятості, Олександр Ілліч Садовець успішно пройшов професійне навчання, а головне – отримав гідну роботу, де буде допомагати людям, які потребують особливого ставлення.

До речі, у 2010 році за направленнями центрів зайнятості Рівненської області професійне навчання проходили 165 безробітних осіб, які мали інвалідність, у січні-червні 2011 року – 85 осіб. У більшості випадків навчання безробітних людей з інвалідністю було організовано відповідно до замовлень роботодавців, тому рівень працевлаштування людей цієї категорії становить майже 100 відсотків.

 

Автор: Евеліна Іванюк, головний спеціаліст відділу організації профнавчання Рівненського обласного центру зайнятості