ЯК АТОВЕЦЬ З КРОПИВНИЦЬКОГО ЗМІНИВ АВТОМАТ НА ШТАНГЕЛЬЦИРКУЛЬ

Уродженець Кропивницького, який через отриману травму в зоні АТО був змушений покинути Збройні сили України, знайшов роботу за допомогою Служби зайнятості.

Станіславу Карпинському лише 27 років, а за плечима вже більше 6-ти років служби в рядах ЗСУ. Відповідно, з самого початку подій на Сході країни, хлопець служив в зоні АТО.

«У січні 2011 року я підписав контракт у нашому 3-тьому окремому полку спеціального призначення. Коли почалась війна на Сході – був там з самого початку. Виконував спостережну роботу на Донецькому напрямку. Спочатку був розвідником –кулеметником групи спеціального призначення, а потім командиром групи», – розповів Станіслав.

Так сталося, що у вересні 2016 року він отримав мінно-вибухову травму. Більше 10 місяців атовець провів на лікарняному ліжку, вчився заново писати й розмовляти. В результаті – 3-тя група інвалідності та демобілізація в червні цього року.

Через декілька місяців після повернення додому, Станіслав вирішив влаштуватись на роботу. Самостійні пошуки не дали результатів, тому колишній військовий звернувся до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості. Оскільки атовець має вищу освіту у сфері механіки (заочно вчився у м. Харкові на інженера-дослідника і отримав рівень магістра), фахівці центру запропонували чоловікові спробувати свої сили на ПАТ «Ельворті».

Сьогодні С. Карпинський – майстер продуктової команди пропашних машин дільниці № 03031 обробки металевих деталей та алюмінійових корпусів. У його підпорядкуванні 30 людей. До обов’язків колишнього бійця входить контроль за якістю виконання роботи та своєчасним ремонтом обладнання, а також допомога у адаптації новим робітникам.

В майбутньому він планує вдосконалюватись у своїй новій роботі і продовжити навчання за спеціальністю пов’язаною з конструюванням.