До центрів зайнятості всієї України майже щодня надходять листи від вдячних клієнтів, які скористалися послугами служби зайнятості. Це і вдале працевлаштування, навчання новій професії, допомога у відкритті власної справи, підбір кваліфікованого персоналу і т.д.

Цього разу на електронну пошту Тернопільського обласного центру зайнятості надійшов такий лист від колишньої безробітної Наталії Ковальової, яка за сприяння служби зайнятості пройшла навчання В Одеському центрі профтех освіти та відкрила власну справу, ставши майстром манікюру.

Лист

«Пропрацювавши більше шести років економістом, я зрозуміла, що хоч робота і приносить фінансову віддачу, я би все-таки хотіла змінити фах. Зараз уже не згадаю, як вийшло так, що обрана була саме професія майстра манікюру. Я почала шукати можливості пройти відповідне навчання.

На початку червня ц.р., звернулася до Козівського районного центру зайнятості, де дізналася про можливість навчання даній спеціальності безкоштовно. Спочатку скептично поставилась до такої ідеї ― не вірила, що це безкоштовно та й в рівні підготовки сумнівалася. Особистий консультант розповіла про центри професійно-технічної освіти служби зайнятості, які діють у різних містах України. Я зацікавилася, а тому самостійно в Інтернеті відшукала які ЦПТО проводять курси з манікюру, коли починається навчання, його тривалість. Найбільше мені підійшов ЦПТО в м. Одеса. Чому? По-перше, навчання починалось 13-го липня, а це літо, та ще й в курортному місті! По-друге, короткий термін навчання – всього три місяці.

Отож, я приїхала в Одесу. На території центру ПТО розміщений і навчальний корпус з адміністрацією центру, навчальними аудиторіями та майстернями, і гуртожиток для проживання слухачів курсів. Умови, в які мене поселили, не могли не радувати: кімнати готельного типу 2-х або 3-х місний, належні меблі, телевізор, холодильник, кондиціонер, Інтернет, ванна кімната, в коридорчику кімнати шафа-купе з дзеркальними дверима. При поселенні мені видали пульти від кондиціонеру і телевізора, постільну білизну, рушники, необхідний посуд. Кожні 10 днів - зміна білизни. В підвалі гуртожитку - пральня з машинами-автоматами для самостійного прання; на першому поверсі - прасувальна кімната. У навчальному корпусі діє тренажерний зал.

Навчалися ми по 3-4 пари з 8-ї ранку. Після цього був час на підготовку до занять та відпочинок. Загалом навчання проходило насичено і цікаво. Викладачі та майстри подавали інформацію доступно, максимально наближено до реалій моєї професії. Нас забезпечили необхідними інструментами та обладнанням, розхідними матеріалами; отримані навики ми відпрацьовували, надаючи послуги з манікюру клієнтам – місцевим жителям. Люди отримували безкоштовне обслуговування, а ми, слухачі курсів, ― можливість постійно удосконалювати свої вміння.

Дуже швидко минули ці три місяці. По поверненню додому, зареєструвалась як фізична особа-підприємець, оформила договір оренди в Тернопільському салоні краси, де і досі працюю.

Знання і вміння, отримані в Одеському ЦПТО дають мені впевненості в якості моєї роботи. Отож, хочу подякувати працівникам Козівського районного центру зайнятості за вчасну пораду, а Одеського центру профтехосвіти ДСЗ за фахове навчання, за ту неймовірну атмосферу, яка панує у навчальному закладі. В першу чергу, моєму куратору Золотарьовій Ліні Володимирівні, адже це чудовий педагог і майстер своєї справи. Вона багато чому навчила мене, за що я безмежно їй вдячна!»