Долі людські складаються по-різному, у кожного своя стежина. Коли людина протягом життя перебуває в постійному пошуку свого «Я», то досягає значних матеріальних, духовних та сімейних благ. Вона стає самодостатньою, розкривається як особистість, відчуває себе повноцінною частиною соціуму.

З різних причин багатьом людям це не вдається, і тоді вони підкорюються плину подій, не замислюючись над тим, що зробили за своє існування, чого досягли, що після себе залишили. Щоб змінити ситуацію на краще, запалити в їх серцях вогонь, подарувати надію на щастя в даній брошурі особи з інвалідністю, які досягли професійного успіху, поділяться своїми думками, поглядами, мріями, здобутками.

Вони своїм прикладом продемонструють віру в себе, в свої сили, покажуть свою рішучість, сміливість, мужність, енергійність, ініціативність, розкажуть, як обирали професію, як шукали роботу, як працевлаштовувались, як професійно зростали.

Трудова діяльність для людини з інвалідністю, як і для людини взагалі, є не тільки можливістю забезпечити своє економічне існування, але й фактом реалізації своїх здібностей. Тільки робота дозволяє громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, не замикатись у собі, подолати розчарування та самотність, додає впевненості. Тому, доступ людей з інвалідністю до зайнятості є одним із ключових чинників для розвитку їх як особистості та позитивним фактором для розвитку суспільства в цілому.

Працевлаштування осіб з інвалідністю не тільки підвищує рівень добробуту їх і їхніх сімей. Із соціально-економічної точки зору воно вигідне і державі, тому що дозволяє збільшити доходи від розширення ринку праці.

До організацій, які сприяють зайнятості осіб з інвалідністю, відноситься державна служба зайнятості України. Її фахівці активно використовують різноманітні форми сприяння зайнятості людей з інвалідністю: від адресних консультацій до групових, тренінгових і семінарських занять. В центрах зайнятості здійснюється психологічна підтримка в період пошуку роботи, організовується професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації, підбір вакансій, орієнтація на самозайнятість, забезпечується участь в оплачуваних громадських роботах, ведеться облік вільних робочих місць для осіб з інвалідністю; проводиться діалог з роботодавцями щодо працевлаштування інвалідів, у тому числі і на дотаційні робочі місця.

Люди з інвалідністю в змозі ефективно працювати, навіть краще, ніж інші працівники, бо вони усвідомлюють свої недоліки і їх прагнення досягти успіху незрівнянно вище. У них варто повчитися наполегливості в досягненні своєї мети, навчитися переборювати труднощі й перешкоди. Роботодавці, які прийняли на роботу осіб з інвалідністю, змінюють своє ставлення до них. Вони адаптують робочі місця до потреб осіб з інвалідністю, створюють умови для реалізації їх навичок, професійного досвіду і знань.

Успішні історії зайнятості осіб з інвалідністю додадуть впевненості іншим, навчать оптимізму, цілеспрямованості та витримці.

Брошура "Історії успіху осіб з інвалідністю "Спільними зусиллями до професійної реа- лізації"". – Харків, 2012р.