Ірина Обруч, втративши роботу, звернулася до Черкаського міського центру зайнятості по допомогу в працевлаштуванні. Після відвідування  різних інформаційних заходів та проходження профдіагностичного тестування жінка зрозуміла, що її давню ідею щодо започаткування власної справи можна реалізувати за сприяння служби зайнятості.

Ірина, маючи двох синів, мала на меті створити таке освітнє середовище, де б діти шкільного віку могли осягнути основи фінансової грамотності, професійної та бізнес-орієнтації.

«Головний недолік нинішньої середньої освіти – це її консерватизм та стандартизація. Діти, які закінчують школу, зазвичай не готові до дорослого життя. А епоха стрімкого розвитку інформаційних технологій, інновацій та штучного інтелекту потребує нових професій, нових навичок, нової відповідальності та нових лідерів», – зазначає жінка.  Маючи 15-річний управлінський стаж у сфері фінансів, страхування та банківського обслуговування, вона вирішила відкрити в Черкасах бізнес-школу для дітей шкільного віку.

Ідея створення навчального закладу додаткової освіти з’явилася два роки тому, коли старший син Ірина приїхав з Америки, де він навчався за програмою культурного обміну «FLEX». Син розповів мамі, що американська система освіти дозволяє учням вже в старших класах знайомитися з різними видами діяльності, пройти курси профорієнтації та обрати ті предмети, які їм можуть знадобитися в дорослому житті.

Свою ідею Ірина втілила в бізнес-проекті та захистила його в Черкаському міському центрі зайнятості. Це дало можливість отримати одноразово виплату допомоги по безробіттю на початкові витрати й відкрити бізнес-школу вже на початку цього навчального року.

«У бізнес-школі «First Junior Business School» для дітей віком 7-16 років ми робимо акцент на всебічний розвиток, виявлення талантів та розвитку softskills, таких необхідних для сучасної людини. Ми виховуємо нових лідерів, вчимо їх креативно мислити, ухвалювати складні рішення, генерувати ідеї, розробляти та впроваджувати новітні технології, швидко адаптуватися до змін, бути успішними незалежно від обставин і середовища», – коментує колишня безробітна, а нині бізнес-вумен Ірина Обруч.