Одним із прикладів успішного ведення бізнесу в Городенківському районі, що на Івано-Франківщині, є ковальські майстерні Володимира Новосельського. Маленька батьківська кузня перетворилась на потужне виробництво з новою інфраструктурою, де кожна ділянка роботи налагоджена, як годинниковий механізм. Нині на підприємстві – 24 працівники.

Володимир давно мріяв про власну справу, прагнув розвивати сімейне ремесло. Чоловік має дипломи за напрямками «Міжнародний бізнес та менеджмент» і «Художнє ковальство», а також чималий досвід роботи.

Свого часу він звернувся по допомогу до Городенківського районного центру зайнятості та отримав направлення на курси «Основи малого підприємництва». Під час навчання написав та захистив бізнес-план на тему «Виготовлення кованих виробів» і отримав одноразову виплату допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності.

Зараз Володимир є успішним бізнесменом, який вийшов на міжнародний ринок. Ковальська майстерня Володимира виготовляє металеві ворота, сходи, гойдалки, двері тощо. Стиль городенківських майстрів за пишністю впевнено називають сучасним українським бароко.

Наразі підприємець тісно співпрацює зі службою зайнятості вже як роботодавець: організовує стажування майбутніх працівників безпосередньо на робочому місці, працевлаштовує земляків, зокрема й на новостворені робочі місця, що у свою чергу дає можливість отримання компенсації єдиного соціального внеску. На виробництві постійно проводяться заходи за участю служби зайнятості – професіографічні екскурсії, дні відкритих дверей як для безробітних, так і для учнівської молоді.