Улітку 2019 року в центрі Добропілля запрацював тир для стрільби з лука «Таурус». Заклад відкрив місцевий житель Юрій Стрельніков, який започаткував в рідному містечку унікальний простір для відпочинку та тренувань.

До того як стати підприємцем, Юрій працював IT інженером-системотехніком. Після реорганізації чоловік втратив роботу і звернувся по допомогу  в  працевлаштуванні до Добропільського міського центру зайнятості, що на Донеччині.

Ідею відкрити власний тир Юрій обдумував 2 роки. Коли залишився без роботи, остаточно вирішив відкрити бізнес. Після навчання основам підприємницької діяльності чоловік успішно захистив бізнес-план і отримав одноразову допомогу по безробіттю від служби зайнятості. Гроші витратив на матеріали та обладнання: побудував літній навіс, закупив стріли, луки, захисну сітку.

«З 10 років я займаюся стрільбою, захоплююся мисливською зброєю,  пневматикою, арбалетами. У Добропіллі, на жаль, нема куди виїхати постріляти, не кажучи вже про такий простір у  межах міста. Чесно кажучи, ніколи б не подумав, що в Добропіллі стільки людей мають бажання займатися стрільбою з лука», – розповідає Юрій.

Наразі стрілецький простір має три доріжки. Юрій сам консультує дорослих і маленьких відвідувачів тиру. Постріляти до нього приїздять з різних міст і селищ Донецької області. В арсеналі «Таурусу» є потужні луки для дорослих, арбалети, дитячі луки. Ціни цілком демократичні, адаптовані під специфіку невеличкого містечка.

«Стрільба з лука не має обмежень у віці та за станом здоров’я. Вона розвиває зір, активізує мозкову діяльність людини, – переконує Юрій. – Найближчим часом я планую відродити інтуїтивну стрільбу з лука. Такий вид спорту позитивно впливає на розвиток інтуїції».

 Найближчі плани Юрія – збільшити дистанцію доріжок з 17 до 21 метра, відкрити секцію інтуїтивної стрільби для дітей і дорослих, надавати послуги з індивідуального навчання, взяти додаткового інструктора до тиру, займатися призовою стрільбою, взяти в оренду землю під проведення командних боїв. Чоловік також збирається розширити спектр послуг і додати стрільбу з пневматичної зброї. Для цього треба обладнати тир боковими панелями та кулевловлювачем.

Розширення бізнесу Юрій планує за рахунок грантової підтримки від ПРООН і за допомогою краудфандінгу. Гроші потрібні на придбання модульної системи, яка при переїзді на нове місце легко монтується і демонтується. Ця система також дозволить бізнесу Юрія позбутися сезонності і надавати послуги в зимовий період.

Про власний досвід започаткування бізнесу підприємець розповідає так: «Мені було дуже страшно наважитися зробити перший крок. Знайте, що  успіх прийде не одразу, треба добре попрацювати, пережити злети і падіння. Але я вважаю, що поганий результат – це теж результат і досвід. Тому я раджу постійно вчитися, спілкуватись з успішними підприємцями, покладатись лише на власні сили, але не відмовлятися від співпраці з однодумцями».