Зупинити прекрасну мить, вловити найтоншу емоцію людини, «грати» світлом і кольором на фотографії можуть лише талановиті майстри. Адже лише особливі, наповненні почуттями та приємними спогадами світлини зберігають у сімейних альбомах чи в смартфоні в папці «Улюблені».

Сьогоднішня історія про колишнього військового, а нині фотографа, Андрія Кушкового – власника фотостудії «Enigma», в  Старокостянтинові, що на Хмельниччині.

Служба у Збройних силах України загартовує характер і породжує бажання бути незалежним. Можливо, тому Андрій Кушковий, який 20 років свого життя віддав армії,  мріяв започаткувати власну справу.

А мрія була професійно займатися улюбленою справою – фотографією. Фотошопом Андрій захоплювався ще з 2005 року. Спочатку розробляв листівки, а з 2009 року друзі порадили фотографувати урочисті події, сімейні свята тощо.

Шлях до підприємництва – не простий, але Андрій Кушковий вирішив працювати на себе. У березні 2018 року він звернувся до Старокостянтинівської міськрайонної філії Хмельницького ОЦЗ та розповів про свої наміри і побажання. Під час перебування на обліку відвідував інформаційні та тематичні семінари, тренінги, отримав консультації у сфері оподаткування, успішно пройшов профорієнтаційне тестування щодо підприємницького потенціалу. Написав бізнес-план «Відкриття фотостудії «Enigma» та успішно захистив його. У листопаді того ж року зареєструвався  як суб’єкт підприємницької діяльності та  отримав одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи.

Сьогодні Андрій Кушковий — один із затребуваних фотографів міста Старокостянтинова, який постійно вдосконалює свої фото послуги, має вдячних клієнтів, адже світлини –  це  невід'ємна частина життя людини.

«Фотографія – це мистецтво бачити. Я б порівняв професію фотографа з роботою художника. Художник, дивлячись на полотно, бачить свою картину, так і фотограф, має бачити свою роботу. Лише креативний підхід та творче мислення, разом із професійною технікою, дають гарні результати», – каже  пан Андрій.