Наталія Гунчак звернулася до Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості з надією знайти роботу. Ця тендітна жінка, мати-героїня, яка  виховує дев’ятьох дітей – сім доньок і двоє синів. Фахівці служби зайнятості запропонували Наталії Вікторівні підтвердити свої вміння та навички шляхом неформального навчання за професією кухар на базі Одеського ЦПТО ДСЗ.

Оцінювання знань відбувалося в два етапи – іспит та практичне завдання з приготування страв. Кваліфікаційна комісія уважно спостерігала за процесом організації робочого місця, розрахунками та підготовкою сировини, обладнання, посуду, інвентаря, інструменту. Також велика увага приділялася дотриманню технологічного процесу приготування страв, правил особистої гігієни та санітарних умов.

Маючи великий досвід приготування страв, Наталія склала іспит на «відмінно». Жінка планує відкрити піцерію у своєму селі і радувати смачною піцею не лише свою велику та дружню родину, а й односельців. Служба зайнятості, зі свого боку, обов’язково допоможе Наталі започаткувати власну справу.

Довідково:

Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

Наразі підтвердження результатів неформального навчання здійснюється лише за професією «Кухар».