оп

30 серпня, у місті Броди Львівської області за участі Президента України Петра Порошенка відбулося урочисте відкриття заводу ТОВ «Електроконтакт Україна», який є дочірньою компанію німецького підприємства «Elektrokontakt GmbH», що належить всесвітньо відомому французькому концерну Nexans.

Будівництво компанії розпочалося рівно рік тому, а вже сьогодні компанія запустила виробництво. До речі саме у 2016 році П. Порошенко особисто закладав капсулу на місці будівництва.

Це третій і найбільший в області – на 2,5 тисячі робочих місць – виробничий підрозділ згаданого концерну, який спеціалізується на виготовленні електричної кабельно-провідникової продукції для автомобілів всесвітньо відомих марок авто як: BMW, Opel, Audi, Mercedes та Porsche. Аналогічні заводи функціонують у Перемишлянах і Золочеві.

«Служба зайнятості активно співпрацює з «Електроконтакт Україна» стосовно укомплектування вільних робочих місць і вакантних посад. Між керівництвом підприємства та службою зайнятості зав’язалися плідні взаємовідносини, результат яких не забарився: з часу спорудження виробництва у Бродах, на завод працевлаштовано понад три сотні безробітних», – повідомила в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.

За її словами, задля добору персоналу на замовлення цього роботодавця посадовці Бродівського РЦЗ у поточному році провели 25 міні-ярмарок вакансій, організували в режимі онлайн тристоронній міжобласний аукціон вакансій за участю представників ТОВ «Електроконтакт Україна» та клієнтів Бродівського, Золочівського (Львівщина) та Радивилівського (Рівненщина) центрів зайнятості. Активна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо варіантів працевлаштування на кабельному виробництві проводилася серед жителів району під час виїзних акцій, презентацій підприємства, зустрічей з лідерами об’єднаних територіальних громад та ін.

На замовлення роботодавця Львівський ЦПТО підготував необхідні документи та отримав ліцензію на надання освітніх послуг за професією «монтер кабельного виробництва». Відтак дві групи безробітних пройшли навчання за вказаним фахом з гарантованим працевлаштуванням.

Чимало колишніх безробітних, котрі долучилися до команди кабельників, досягли кар’єрного зростання і тепер працюють контролерами, інженерами якості, комплектувальниками, обліковцями, начальниками змін, майстрами виробництва, майстрами виробничого навчання або обіймають інші посади.

Довідково. У місті Перемишляни Львівської області ТОВ «Електроконтакт Україна» було засноване у 2007 році. Перші працівники підприємства переймали досвід в іноземних колег. У 2008 році у Перемишлянському виробничому підрозділі розпочалося виробництво електричних кабельних мереж для автомобілів BMW, яке відбувається до сьогодні. Нині там працює 374 особи, 142 з яких працевлаштовано за сприяння служби зайнятості.

У місті Золочів Львівської області підприємство розпочало роботу у 2011 році. Кабельні мережі почали вироблятися не лише для автомобілів BMW, а ще й для Opelта Mercedes. У 2012 році на базі Золочівського виробничого підрозділу було засновано відділ нарізки проводів та комплектуючих. У 2014 році відбулося значне розширення виробничих потужностей у зв’язку з орендою додаткових цехів і запуском проектів Audi та Porsche. На сьогоднішній день потужність виробництва досить велика і постійно зростає. Офіційно працевлаштованих працівників понад 1 тис. осіб, більше 700 з яких є колишніми безробітними служби зайнятості. Наявні вільні вакансії.