У жовтні 2018 року до Рівненської районної філії обласного центру зайнятості звернулася роботодавець  Вікторія Клейменова, аби знайти баристу в кав’ярню  “CoffeeOk”.

Ця вакансія зацікавила Світлану Борисенко, яка перебувала на обліку в центрі зайнятості як безробітна.

За фахом пані Світлана лаборант хімічного аналізу, проте в минулому працювала продавцем-консультантом. Та це не завадило їй спробувати себе у новій справі, тим паче кава – один з улюблених її напоїв.

Після успішного проходження співбесіди роботодавець погодилася працевлаштувати безробітну за умови попереднього стажування, адже справа для жінка нова. Після стажування пані Світлана була працевлаштована з відшкодуванням єдиного внеску роботодавцю.

Світлана Борисенко працює в кав’ярні CoffeeOk і сьогодні. Вона задоволена своєю новою роботою. Пані Світлана зазначає, що змінювати професію ніколи не пізно, бариста – це мистецтво. Це не просто приготування напоїв, а й можливість експериментувати з їх смаковими властивостями. До того ж майстер приготування кави  постійно спілкується з людьми, а його гарний настрій створює атмосферу в тому закладі, де він працює.

«Є безліч способів приготування кави. Але найкращий вчитель – практика.  Це як читати книгу: одна справа, коли це треба, щоб скласти іспит, а інша – коли читаєш, а тебе це захоплює. Про каву, її приготування, хотілося знати більше і більше», – стверджує пані Світлана.