Путильчанин Михайло Стратій створює власноруч вироби з металу. Нині він підприємець, котрий започаткував власний бізнес за сприяння служби зайнятості.  Його двері, сходи, мангали, гойдалки вподобали жителі Путильщини. Роботу майстра одразу видно!  

А раніше Михайло працював у місцевій школі робітником з комплексного обслуговування й ремонту будинків. У грудні 2018 року залишився без роботи і  звернувся до Путильської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості в пошуках нового робочого місця.

Фахівці філії з’ясували, що Михайло давно мріяв про власну справу, хотів працювати на себе, тож йому запропонували започаткувати бізнес за сприяння служби зайнятості. Чоловік вирішив не гаяти часу, отримав чимало корисної інформації на семінарах, організованих службою зайнятості, пройшов курси підвищення кваліфікації за напрямком «Підприємець-початківець». Михайло усвідомлював: необхідні знання, щоб реалізувати задумане,  тож до теорії поставився відповідально. Під час навчання розробив бізнес-план на тему «Здійснення підприємницької діяльності у сфері виготовлення виробів з холодного кування», захистив його та отримав одноразову виплату допомоги на випадок безробіття для організації підприємницької діяльності.

Нині Михайло орендує приміщення, у якому виготовляє металеві двері, сходи, мангали, гойдалки, інші ковані вироби. Кожна його робота вирізняється і має свою родзинку, бо працює творчо й натхненно. Підприємець каже, що люди задоволені його роботою. А ще Михайло встановлює паркани та ворота з профнастилу в приватних оселях. Надійність, якість, пунктуальність – такими принципами керується підприємець в роботі. Поспілкувавшись з ним, переконуєшся, що знайти свою нішу на ринку праці можна!

«Для досягнення мети необхідно наполегливо працювати, – говорить Михайло.  – Я вдячний працівникам служби зайнятості, що зорієнтували та переконали мене зробити такий крок, тепер я маю власну справу. Успіх – це не тільки матеріальні блага, але й задоволення від своєї праці. Усім, хто має мрію, раджу ризикнути і спробувати втілити її в життя. Для наполегливих та цілеспрямованих немає перешкод. Головне – активно шукати роботу і використовувати всі можливі способи, обов'язково бути впевненим в своїх силах та професійних навичках і не забувати дбати про свій імідж».