Зміни до критеріїв підбору підходящої роботи під час дії воєнного стану для зареєстрованих безробітних внесені з метою розширення можливостей їх працевлаштування на прийнятну роботу у складний для країни час. Тому, зареєстровані безробітні ознайомлюються з усіма наявними вакансіями, що відповідають їх професійному досвіду, а також з вакансіями, що суміжні з професійним досвідом.

Зареєстрованим безробітним надається право вибору вакансії для працевлаштування. Якщо особа самостійно не здійснила підбір роботи, то кар’єрний радник пропонує наявні пропозиції роботи. 

У разі відсутності пропозицій роботи, що відповідають професійному досвіду безробітного, пропонуються вакансії з урахуванням потреби ринку праці та вимог роботодавця до претендентів на посаду. 

Під час дії воєнного стану для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається підходящою робота, яка:

1) відповідає його освіті, професії/професіям (спеціальності/спеціальностям), кваліфікації, а також набутому особою за період своєї трудової діяльності досвіду роботи; 

2) не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.