Мешканка Гірника Донецької області Інна Долгушина, покинувши викладацьку діяльність, заснувала власний інтернет-магазин «Лунниця». Наразі майстриня власноруч виробляє етнічні прикраси з натурального і напівкоштовного каміння, використовуючи  слов’янські амулети та обереги: лунниці, дукачі, лимани, дукати, ягнуси, зґарди, коралі.

До січня 2019 року Інна обіймала адміністративну посаду заступниці директора у професійно-технічному закладі освіти в рідному місті. Після звільнення постало питання: що далі?

За допомогою у самореалізації Інна у лютому 2019 року звернулась до Селидівського міського центру зайнятості. Саме тоді жінка згадала про давнє захоплення, яке почалося багато років тому у декретній відпустці. Майстриня вирішила перетворити хобі на бізнес, який приноситиме прибуток і задоволення. Після того, як рішення було прийняте, почалося навчання.

«Служба зайнятості спрямувала мене на курси з підприємницької діяльності. Довелося їздити до Краматорська. Зі мною навчались підприємець і підприємниця з Покровська. Один планував відкрити велике підприємство з надання послуг електрифікації, а інша – започаткувати кав’ярню. І тут я зі своїми «бусиками». Це був добрячий удар по самооцінці. Довелося переступити через власні амбіції і йти далі, щоб реалізувати мрію», - ділиться Інна.

Ідея виготовлення прикрас «зі змістом» прийшла до жінки не випадково. Вона давно захоплюється українознавством, слов’янським фольклором і культурою. Вирішення відновити забуті в нашому регіоні традиції  прийшло цілком свідомо.

«Лунниця - один з найпотужніших амулетів-оберегів, що впродовж багатьох епох були частиною жіночого вбрання. Вона схожа на місяць, що уособлює  родючість та жіноче начало. Дукачличманягнус – прикраси у вигляді великого медальйону, які  носили на  Лівобережжі, Чернігівщині, Полтавщині та Слобожанщині. Зґарда – архаїчна гуцульська шийна прикраса статусного та релігійного призначення. Коралі – намисто з коралових намистинок є традиційним елементом національного одягу українців. Частини цих оберегів я використовую при створенні власних прикрас», - розкриває таємниці Інна.

Закінчивши навчання і успішно захистивши бізнесплан на тему «Відкриття інтеренет-магазину», майбутня підприємниця отримала від служби зайнятості допомогу на започаткування власної справи. Додавши до цих грошей особисті накопичення, вона придбала сировину і обладнання. Левова доля вкладень пішла на розробку і активацію сайту-крамниці.

Зараз Інна активно просуває інтернеткрамницю "Лунниця" lunnytsya.in.ua за допомогою соціальних мереж. Конкурентів у жінки багато, тож доводиться проявляти неабияку винахідливість.

         І хоча власна справа тільки почала окупатися і приносити прибуток, Інна має амбітні задуми. Вона планує, проаналізувавши цільову авдиторію, зареєструвати власну торгівельну марку та перейти до виготовлення ексклюзивних прикрас. Одне з таких намист вже поїхало «мешкати» до Австрії. Найближчим часом замовлення отримають діаспоряни Грузії, Чехії та Швеції.