Торік Орест Тижбір ще тільки обмірковував пропозицію стати на шлях підприємництва, а нині його крамницю та ветамбулаторію знають не тільки жителі Жидачева, а й усіх навколишніх поселень.

Свого часу пан Орест навчався в Рогатинському технікумі, згодом у Львівській національній академії ветеринарної медицини ім. С. Ґжицького. Після завершення навчання майже десять років працював у фермерському господарстві «Козак-2006», де чітко усвідомив, що прагне більшого. Звільнившись, одразу зареєструвався в Жидачівській районній філії Львівського обласного центру зайнятості, адже щиро вірив, що саме в службі зайнятості допоможуть, підтримають і порадять. Тут Орест Ярославович уперше почув про соціальний проєкт «Рука допомоги». Обдумавши всі «за» і «проти», наважився реалізувати давню мрію – відкрити ветеринарну клініку.

«Надзвичайно корисними стали курси у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ, – ділиться думками ветеринар. – Є речі, на які просто не звертаєш уваги, а вони надзвичайно важливі для успішного підприємництва. Викладачі допомогли написати реальний бізнес-план, пояснили основи оподаткування, правові засади підприємницької діяльності». 

Успішно захистивши бізнес-план перед спеціальною комісією, О. Тижбір закупив необхідне обладнання, винайняв приміщення та розпочав самостійне господарювання.

Головним стимулом, підтримкою та музою на початковій стадії заснування власної справи стала дружина пана Ореста, котра одразу дала зрозуміти: годі вагатися, спробуймо! Більше того, вона допомагала з організаційними питаннями, підбирала меблі, займалася дизайном тощо. Не дивно, що з таким завзятим партнером бізнес Ореста розширився: поруч із клінікою функціонує спецмагазин, у якому можна придбати найрізноманітніші корми, посуд, аксесуари, вітаміни та ліки для пухнастиків.

Відрадно, що кошти, які надав проєкт на придбання обладнання, доведеться повертати не в повному обсязі, адже впродовж підприємницької діяльності сплачені податки мінусуються від початкової суми. Орест Тижбір має вже одного найманого працівника, отже, і відрахування за нього теж погашають кредит.

Найчастіше до ветлікаря звертаються власники собак і котиків, проте іноді допомоги потребують черепахи, шиншили і навіть кози. До всіх вухатих і хвостатих Орест Ярославович ставиться максимально уважно, обережно і з повагою, адже вони, як і люди, відчувають біль, дискомфорт і сподіваються на поміч.

На території Жидачівського району та найближчих околиць ветамбулаторія пана Ореста – чи не єдина приватна установа, де можна отримати повний комплекс послуг, пройти обстеження, зробити необхідні процедури, навіть операцію домашнім улюбленцям.