Публікація на сайті  "Урядовий портал" від 10.11.2020 року

 

9 листопада відбулася зустріч керівництва Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Державного центру зайнятості, Національного агентства кваліфікацій, представників Міжнародної організації праці з представниками програми «U4Skills: кращі навички для сучасної України». Йдеться про спільну програму ЄС та його держав-членів - Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні з метою приведення навчання у відповідність до вимог ринку праці.

Впровадження програми здійснюється у співпраці з центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, роботодавцями та іншими зацікавленими стейкхолдерами для того щоб, максимально достовірно визначити галузевий та кількісний запит на різних фахівців у регіонах України. Наразі програма запроваджується в 7 пілотних регіонах: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій областях. Надалі досвід цих регіонів поширюватиметься на всю країну.

«Держава зацікавлена у партнерстві задля ефективної побудови комплексної системи аналізу ринку праці, подальшої інтеграції отриманих даних з державним замовленням та актуалізації напрямків підготовки фахівців відповідно до поточної та перспективної потреб ринку праці в Україні. Для нас важливо провести ефективні та життєздатні зміни, щоб випускники могли знаходити роботу, а не поповняти перенасичені фахівцями галузі, у яких обмаль вільних робочих місць», - коментує перебіг проекту Перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлія Свириденко.

Реформа професійно-технічної освіти, серед іншого, сфокусована на створенні Центрів досконалості з сучасним обладнанням і технологіями для навчання. Вони стануть хабами, де втілюватимуться кращі практики реформи, і які ділитимуться своїм досвідом з іншим закладами по всій країні. EU4Skills триватиме впродовж 2019-2023 років. Джемал Ходжич, старший радник проекту, під час зустрічі презентував інформаційні системи про ринок праці з пропозиціями переліку заходів для виконання.

Заступник директора державного центру зайнятості Юлія Жовтяк подякувала представникам програми за надану регіональним працівникам служби зайнятості допомогу у проведенні пілотних досліджень та наголосила на необхідності отримання максимально практичних результатів від впровадження пілотних проектів з подальшим поширенням в інші регіони, висловила зацікавленість у об’єднанні цієї роботи на платформі служби зайнятості.

Програма EU4Skills допоможе у створення аналітичної системи, європейські експерти підготують методичні матеріали, проведуть навчання представників усіх зацікавлених сторін.

Учасники зустрічі домовилось на підписанні Меморандуму між сторонами, підготовці дорожньої карти відповідних дій, визначення початкового набору критеріїв аналізу, джерел, архітектури системи тощо.

Довідково 

“EU4Skills: Кращі навички для сучасної України” – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні Європейською Комісією та країнами-членами: Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією.

Презентація програми відбулась 5 грудня 2019 року в м. Київ.

Керівник програм співробітництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг.

Загальне фінансування програми складає 58 млн євро, 21 млн з яких спрямують на оновлення обладнання та інфраструктури.

Метою програми є:

- модернізація інфраструктури,

- закупівля обладнання,

- створення Центрів професійної досконалості,

- проведення навчання майстрів та викладачів.