Кожен з нас не завжди цінує те, що дано нам від Бога: чути голоси рідних, бачити як просинається сонце, милуватись барвами природи. Маючи ці дари, ми часто нарікаємо на життя та скаржимося на щоденні негаразди. При цьому навіть не замислюємося, що часто наші проблеми – дріб’язок, не вартий уваги.

Тим часом, поряд з нами є люди, котрі хоча й живуть у світі вічної тиші або темряви, але терпляче несуть свій нелегкий хрест, не зневірилися та прагнуть бути повноцінними членами суспільства. З однією такою людиною, яка своїм прикладом надихає інших відчувати життя, і довелося познайомитися спеціалістам центру зайнятості.

В 31 рік Дмитро Нетреба має ІІ групу інвалідності. В цьому статусі перебуває з дитинства і страждає на ураження слуху. Його життя - без слів. Але кожен зі спеціалістів центру зайнятості розумів його і так. Молодий, статний, гарно складений хлопець - абсолютно здорова на перший погляд людина. Доброзичлива щира посмішка, очі, які мають надію, та відкритий погляд – все це одразу помітили спеціалісти центру зайнятості. Він не чує плеск моря, спів птахів, радісний гомін дітей, але він відчуває все навколо себе своїм щирим серцем. Обділивши його слухом і мовою, доля щедро нагородила іншим– оптимізмом і прагненням досягти успіху в суспільстві.

В статусі безробітного Дмитро Нетреба отримав індивідуальні послуги спеціаліста з профорієнтації та взяв участь у двоетапному заході, який відбувся в рамках апробації Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю на базі Ленінського районного центру зайнятості м.Миколаєва за участю соціальних партнерів та представників підприємств, установ, організацій для людей з інвалідністю під гаслом: «Людина з інвалідністю – повноправний член суспільства». Модель було розроблено в рамках Проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості», і її ключовою ідеєю є забезпечення індивідуального підходу до працевлаштування кожної людини з інвалідністю. Заходи, передбачені проектом Моделі, розроблені для підвищення мотивації до праці осіб з інвалідністю, сформування навичок впевненої поведінки на ринку праці, розуміння безробітними особами з інвалідністю того, що робота не завжди виступає як джерело доходу, а іноді робота - це те, що надає людині бажання жити, пізнання того, що ти потрібен суспільству, що можливо жити, а не існувати. 

Дмитро Нетреба, звертаючись до центру зайнятості, вже мав попередній трудовий досвід роботи: працював протягом року прибиральником в гуртожитку. І хоча молодий чоловік має базову вищу освіту, він був переконаний: як людина з інвалідністю він не міг претендувати  на більше. Завдяки участі у заході безробітний зацікавився оплачуваними громадськими роботами та відновив віру в себе. Пан Дмитро виявив бажання пройти стажування за посадою «Оператор з уведення даних в ЕОМ (ОМ)» на підприємстві ТОВ ВКФ «ФАРМ - ЛАЙН».

Керівник та потенційний роботодавець Дмитра Алла Йосипівна Полторак після вдалого проходження молодим чоловіком стажування, звернулася до Ленінського районного центру зайнятості з проханням працевлаштувати свого підопічного на підприємство на дотаційне робоче місце.

В колективі про Дмитра відгукуються як про відповідального, добросовісного та старанного працівника.

Керівник ТОВ ВКФ «ФАРМ - ЛАЙН» під час зустрічі з директором Ленінського районного центру зайнятості м. Миколаєва акцентувала свою увагу на тому, що сам Дмитро сповнений надій та оптимізму. "Він цілеспрямований, активний юнак, який мріє про вдале, впевнене майбутнє. - зауважила Алла Йосипівна. - Дмитро є унікальним працівником для роботодавців, адже максимально віддається  виконанню своїх обов’язків, тому що саме праця дає йому сенс існування, він занадто цінує кожну мить свого життя і мріє бути кращим в своїй професії".

А ми бажаємо йому здоров’я, наполегливості, завзяття та успіху!

 

Автор: Бортник Ю.Ю., начальник відділу активної підтримки безробітних Ленінського районного центру зайнятості м. Миколаєва.