Випічку Іванни Паски – запашні імбирні пряники – сьогодні на Жовківщині знає чи не кожний мешканець району. Адже духмяна здоба слугує чудовим доповненням і до дитячих свят, і до різних урочистостей дорослих.

А думка про власний бізнес виникла у жительки села Любеля Жовківського району під час тренінгу-семінару, що відбувся у Жовківській районній філії Львівського ОЦЗ. Його організатори – працівники відділу агропромислового розвитку місцевої райдержадміністрації – розповіли безробітним про конкурс мікроґрантових проєктів «Село. Кроки до розвитку», який уперше відбувався на Львівщині з ініціативи ГО «Клуб Ділових Людей України» за фінансування ПрАТ «МХП».

Почувши привабливу пропозицію, Іванна Паска, випускниця НУ «Львівська політехніка», економіст за фахом, загорілася ідеєю самостійного господарювання. Звісно, на її рішення вплинув і десятилітній досвід роботи у ТОВ «Нова пошта», і хобі, яким займається з юнацького віку. Іванна обожнює пекти, давно плекала мрію організувати дитячу майстерню з виготовлення смаколиків, де б дітлахи під шефством дорослих чаклували над духмяними пряниками, вигадували для них різні форми та розмальовували кольоровими помадками. Реалізація задуму впиралася у гроші. А тут приваблива можливість: на розвиток власної справи дають 50 тисяч гривень. Довго не роздумуючи, Іванна вирішила взяти участь у конкурсі. За скеруванням служби зайнятості вона пройшла професійне навчання у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ за напрямом «Досягнення успіху в підприємницькій діяльності через розвиток самомотивації», добряче попрацювала над написанням бізнес-плану і його захистом.

У тому, що молодій господиньці все вдасться, були переконані й посадовці Жовківської районної філії ЛОЦЗ. Адже з-поміж багатьох шукачів роботи вона вирізнялася щирою вдачею, відкритістю, ініціативністю, готовністю до співпраці, а ще – рішучістю на наполегливістю. А саме такі риси характеру та лідерські якості свідчать про неабиякий підприємницький хист особи.

Ідея назвати бізнес «Прянички від Іванночки», добре продумана презентація та обґрунтований економічними розрахунками бізнес-план сприяли тому, що вона стала однією із переможниць конкурсу «Село. Кроки до розвитку» та заслужено отримала омріяний сертифікат.

«Жодного разу я не пошкодувала про своє рішення, – каже І. Паска. –Тепер моє хобі – не тільки спосіб заробляння грошей, шанс розвиватися та удосконалювати кондитерську майстерність, а й можливість передавати секрети улюбленого діла іншим, дарувати маленьким помічникам радість власними руками творити корисне та красиве, прищеплювати їм любов до праці».

Разом із Іванною трудиться коханий чоловік і трійко синочків. Вони охоче допомагають матусі випікати прянички та вишукано їх оздоблювати. А ще підприємниця організовує майстер-класи з випічки в школах, готує імбирні смаколики до різних ювілейних дат і продовжує мріяти. Тепер у неї новий задум – знайти для оренди відповідне приміщення та залучити до праці односельчан.